Reklama
aplikuj.pl

Ścieżka dźwiękowa Dying Light 2 brzmi jak przyszły klasyk

dying light 2

Techland po raz kolejny zaprezentował nam Dying Light 2. Tym razem twórcy opowiedzieli o ścieżce dźwiękowej, przedstawili nową bohaterkę oraz nawiązali do publikowanych przez siebie Opowieści Audio.

Świat Dying Light 2

Najnowszy odcinek Dying 2 Know powtórzył kilka informacji, o których już słyszeliśmy. Możemy kształtować miasto według naszych wyborów i np. zamiast szkoły w danym miejscu powstanie punkt wojskowy. To my będziemy kreowali otaczające nas lokacje. Techland zdradził jednak również, że na niektóre miejsca będziemy mogli wpłynąć inaczej!

Okazuje się, że w The City będą znajdowały się lokacje, takie jak np. elektrownie. Na start większość takich placówek nie będzie działać, ale jeśli gracz wykaże się sprytem i determinacją, może być w stanie przywrócić dawne miejsca do stanu używalności. Dzięki temu rozświetlą się ulice miasta, a uszkodzone sprzęty elektryczne posłużą jako broń do walki z zarażonymi. Przyznam, że pomysł mi się niesamowicie spodobał i wprost nie mogę się doczekać, aż będę naprawiał miasto.

Czytaj też: GTA The Trilogy – The Definitve Edition wycieka. Koreańczycy potwierdzają istnienie gry

Zdaje się, że kształt The City naprawdę będzie zależał od nas, a historii, których opowie będzie pełno. Deweloperzy nawiązali do jednej z opowieści publikowanych w ramach Opowieści Audio. Daje to nadzieję na to, że świetlne historyjki dostępne na YouTube, będą miały swój dalszy ciąg lub nawiązania w samej grze.

Rosario Dawson w Dying Light 2

Techland ujawnił również kolejną bohaterkę gry. W postać Lawan wcieli się Rosario Dawson znana z Mandaloriana i Sin City. Jej postać będzie mogła stać się naszą sojuszniczką lub wrogiem. Zdaje się zatem, że pierwotnie zapowiadane przez Techland wybory decydujące o kształcie fabuły, dalej są w grze. Szczerze – myślałem, że pozbyli się wielu z tych elementów, a tu proszę – Dying Light 2… RPG akcji?

Co ciekawe, niektóre ze scen z Lawan widzieliśmy już wcześniej, ale Techland wykorzystywał inny model postaci, aby ukryć przed nami obecność aktorki w ekipie.

Czytaj też: Layers of Fear 3 zaprezentowane. Unreal Engine 5 znowu zachwyca

Motyw przewodni Dying Light 2

Deweloperzy zaprezentowali również główny utwór muzyczny z Dying Light 2 i… oj będę tego słuchał, jak tylko pojawi się na Spotify.

Run, Jump, Fight brzmi rewelacyjnie i trochę przypomina utwór będący mariażem ścieżki dźwiękowej Assassin’s Creed i… Anthem?