Reklama
aplikuj.pl

MediaTek Filogic, czyli nowe układy dla Wi-Fi 6/6E

MediaTek Filogic, nowe układy dla Wi-Fi 6/6E

Firma MediaTek ujawniła właśnie zupełnie nowe układy z myślą o łączności Wi-Fi 6/6E. Wszystko to w ramach rodziny MediaTek Filogic, która zapewnia niezawodną łączność, wysokie możliwości obliczeniowe i bogaty zestaw funkcji w wysoce zintegrowanych, energooszczędnych konstrukcjach. Te nowe układy obejmują zarówno SoC w postaci Filogic 830 Wi-Fi 6/6E, jak i układy NIC Filogic 630 Wi-Fi 6E.

Premiera MediaTek Filogic

Pierwszy jest produkowany w 12 nm procesie technologicznym i umożliwia innym firmom projektowanie zróżnicowanych sprzętów służących do łączności (od routerów po access pointy). Budują go łącznie cztery procesory Arm Cortex-A53 działające z częstotliwością do 2 GHz i obsługujące podwójne Wi-Fi 4×4 6/6E do 6 Gb/s, dwa interfejsy 2,5 Gigabit Ethernet i wiele interfejsów peryferyjnych.

Czytaj też: Pakowanie zamówień w X-Kom weszło na nowy poziom. Kupując w sklepie, dbasz o środowisko

Z kolei Filogic 630 to już nowy wymiar łączności Wi-Fi 6/6E w formie NIC. Obsługuje dwuzakresową, współbieżną łączność pokroju: 2×2 2,4 GHz i 3×3 5 GHz lub 6 GHz do 3 Gb/s, jak również unikalny system 3T3R 5/6 GHz z wewnętrznymi modułami front-end (FEM).

Czytaj też: Phison pokazał kontroler dla dysków PCIe 5. Znamy szczegóły E26

W obu przypadkach w grę wchodzą sprzęty, które zwiększą potencjał rozwoju sieci Wi-Fi i bardzo dobrze. Urządzenia korzystające z połączeń Wi-Fi 6 w paśmie 6 GHz są zaprojektowane tak, aby wykorzystywać szerokie kanały 160 MHz i nieograniczoną przepustowość w paśmie 6 GHz, aby zapewnić wielogigabitowe Wi-Fi o niskich opóźnieniach i niezawodną łączność dla aplikacji takich jak strumieniowanie, gry, AR/ VR i nie tylko.