Reklama
aplikuj.pl

Wyciekł dziwaczny Samsung Exynos 2200. Firma może mieć problemy

Sztuczna inteligencja zaprojektuje Exynosy Samsunga, Sztuczna inteligencja zaprojektuje Exynosy, Exynos, Samsung Exynos

Wygląda na to, że Samsung testuje kilka wersji swojego układu Exynos 2200 dla rodziny Galaxy S22. Teraz do sieci wpadł przeciek, wedle którego jeden z wariantów Samsung Exynos 2200 przyjmuje klaster rdzeni procesora 4+4 (via Anthony).

Nowy Samsung Exynos 2200 z CPU o dwóch rodzajach rdzeni

Jest to o tyle zadziwiające, że Exynos 2100 występuje w konfiguracji 1+3+4, a sam Exynos 2200 w przeszłości trafiał do sieci w ramach tej samej konfiguracji rdzeni CPU. Tak też, na temat flagowego SoC Samsunga zrobiło się ciekawiej nie tylko przez wgląd na obecność procesora graficznego na bazie architektury AMD RDNA2, ale teraz również przez sam procesor.

Czytaj też: Takiego zestawu jeszcze nie było. Gamingowy Legion 9000K wykorzystuje najnowsze standardy

W konfiguracji 1+3+4 Exynos 2200 najpewniej wykorzystywał najwydajniejszy rdzeń Cortex-X2 o taktowaniu 2,59 GHz, podczas gdy w tym heterogenicznym układzie z czterech Cortex-A710 i czterech Cortex-510. Nie bez powodu, bo przejście na taką parę mogłoby obniżyć zużycie energii oraz stopień rozgrzewania się układu.

Czytaj też: 25. urodziny Plusa – 25 lat zmian i (r)ewolucji technologicznej

Samsung może więc obecnie po prostu poszukiwać odpowiedniej konfiguracji Exynosa 2200, aby wyważyć zużycie energii z wydajnością. Wytłumaczenie może być jednak jeszcze prostsze – są szanse na to, że ten najnowszy wyciek jest po prostu zmanipulowany przez Geekbench.