Reklama
aplikuj.pl

Samsung dodaje pamięć RAM w ramach aktualizacji

Galaxy A52s 5G, Samsung Galaxy A52s 5G, wyciek Galaxy A52s 5G, Galaxy A52s 5G w BIS

na rynku pojawia się coraz więcej zasobożernych aplikacji, które w znacznym stopniu obciążają nasze smartfony. By cieszyć się płynna praca konieczna jest większa ilość RAM, którą teraz Samsung dodaje swoim urządzeniom za pomocą aktualizacji.

Wirtualna pamięć RAM nie jest nowością, nawet w smartfonach Samsunga

Wielu producentów sięgnęło już po funkcję dynamicznej pamięci RAM pozwalającą na dodanie kilku GB RAM kosztem pamięci wbudowanej. Samsung poszedł za ich przykładem i w Salaxy A52s 5G zaoferował tę funkcję pod nazwą „Samsung Plus”. Jednak firma nie ograniczy się tylko do tego modelu, a kolejne ich urządzenia mają dostać tę opcję w ramach aktualizacji.

Czytaj też: HarmonyOS 3 zostanie zaprezentowany już wkrótce?

Źródło: SamMobile

Zostało to zauważone przez serwis SamMobile – stosowne uaktualnienie otrzymał już Galaxy Z Fold3 pozwalając na dodanie dodatkowych 4 GB pamięci RAM. taką samą ilość Samsung Plus oferuje także w przypadku Galaxy A52s 5G, więc wydaje się, że będzie to standardem w tym rozwiązaniu. Nie wiemy czy aktualizacja będzie dotyczyła wszystkich modeli, ale powinniśmy się przekonać o tym w najbliższej przyszłości, kiedy inni użytkownicy zaczną donosić o otrzymaniu wspomnianej funkcji.