Reklama
aplikuj.pl

Najcichsza karta graficzna! Czekaliśmy na nią od lat. Oto ASUS RTX 3070 Noctua Edition

Najcichsza karta graficzna, ASUS RTX 3070 Noctua Edition, RTX 3070 Noctua Edition

Doczekaliśmy się oficjalnej premiery karty graficznej GeForce RTX 3070 Noctua Edition, która okazała się owocem współpracy między firmą ASUS, a Noctua. Plotki na jej temat krążyły od dawna, ale dopiero dziś możemy oficjalnie powiedzieć, że pierwsza oficjalna karta Noctua jest już z nami.

RTX 3070 Noctua Edition, to ponoć najbardziej chłodna i najcichsza karta graficzna na świecie

Zacznijmy od tego, że ASUS GeForce RTX 3070 Noctua Edition wykorzystuje wentylatory Noctua i specjalnie zaprojektowany radiator, który został opracowany wspólnie przez obie firmy. Swoją wyjątkowość sprowadza do wysokiej redukcji poziomu hałasu, której zawdzięcza miano najcichszej karcie w swojej klasie. Mowa o obniżeniu hałasu o 15 dB(A) przy średnich obrotach wentylatora i 9dB(A) przy maksymalnych.

Czytaj też: Lenovo Legion Play, czyli konkurencja dla Nintendo Switcha i Steam Decka

Jednak same wentylatory nie rozkręcają się tak łatwo na wysokie poziomy w dobrze wentylowanej obudowie. Firma gwarantuje, że ten model będzie utrzymywał bardzo niskie prędkości wentylatorów nawet przy 100% obciążeniu karty graficznej, generując wtedy hałas na poziomie 12,6 dB(A). Oczywiście wszystko to przy półpasywnej technologii (ASUS 0db), która może całkowicie wyłączyć wentylatory, gdy temperatura GPU spadnie poniżej 50°C.

Czytaj też: Amazon ujawnił ceny nowych procesorów Intela. Ile zapłacimy za Alder Lake-S?

Cena pozostaje niestety nieznana, ale karta w wersji standardowej i OC (podkręconej) ma zacząć trafiać na rynek (heh;)) od połowy października.