Reklama
aplikuj.pl

Jak wsadzić krótkie SSD do konsol Xbox nowej generacji?

SSD do konsol Xbox nowej generacji, SSD do konsol Xbox, adapter SSD do konsol Xbox

Chińska firma Sintech wprowadziła na rynek specjalny adapter, który umożliwia instalację wybranych dysków SSD M.2-2230 w gniazdach rozszerzeń konsoli Xbox Series X i S Microsoftu. To innymi słowy rozwiązanie, pozwalające wsadzić krótkie SSD do konsol Xbox nowej generacji.

Dzięki temu adapterowi wykorzystacie konkretne dyski SSD do konsol Xbox

Mowa dokładnie o domowej roboty adapterze CFexpress PA-CFEM2-C w cenie 29,99$, który może pomieścić dysk SSD M.2-2230 NVMe i zostać podpięty do interfejsu CFexpress konsoli Microsoftu. Oczywiście nie tylko – może też zostać wykorzystany do stworzenia własnej karty CFexpress Type-B do użytku z profesjonalnymi lustrzankami cyfrowymi i odpowiednimi czytnikami kart.

Czytaj też: Awaria Facebooka – jaki był jej powód?

Jest to więc alternatywa dla jedynych dostępnych na rynku pamięci do konsol Xbox Series X|S, które produkuje obecnie wyłącznie Seagate, przez co są one drogie. Do działania, oryginał wymaga pracy w formacie CFexpress 1.0 Typu-B i wykorzystuje dwie linie PCIe 4.0, a nie PCIe 3.0, jak w oficjalnej specyfikacji. Tutaj zresztą tkwi wyjątkowość tego adaptera, który wprawdzie korzysta z protokołu CFExpress, ale obsługuje protokół NVMe.

Czytaj też: Lenovo Legion Play, czyli konkurencja dla Nintendo Switcha i Steam Decka

Adapter ma jednak poważne ograniczenie. Chociaż może pomieścić dowolny krótki dysk M.2-2230 z interfejsem PCIe, to same nowe Xboxy są kompatybilne tylko z wybranymi dyskami SSD z określonym oprogramowaniem układowym i formatem wewnętrznym. Na ten moment nie jest jasne, jak wiele nośników spełnia te wymagania, ale przykładem tego jest WD Blue CH SN530.