Reklama
aplikuj.pl

Oto najszybsze Audi z napędem na wszystkie koła. Rekord zdobyło Audi S2

Oto najszybsze Audi z napędem na wszystkie koła, Audi S2

Kilka dni temu na międzynarodowym lotnisku, oddalonym o 4 kilometry na zachód od miasta Arad w zachodniej Rumunii, niejaki Konstantin Dinev z Bułgarii swoim pokazem za kółkiem sprawił, że świat powitało nowe najszybsze Audi z napędem na wszystkie koła. Odpowiada za nie bułgarski zespół Heed Auto.

Najszybsze Audi z napędem na wszystkie koła

Rekord wpadł na konto solidnie zmodernizowanego Audi S2, pod maską którego znalazł się turbodoładowany 2,2-litrowy, pięciocylindrowy silnik rzędowy w towarzystwie wypełnionego betonem bloku 2,5-litrowego silnika diesla. Ta niestandardowa konfiguracja nie tylko lepiej dociska przednie koła do asfaltu, ale też pozwala całemu układowi napędowemu wytrzymać obciążenia masywnej turbosprężarki. Ta jest kluczowa do wygenerowania 1350 koni mechanicznych na kołach i około 1500 KM bezpośrednio na korbie.

Czytaj też: Zdjęcia odświeżonego AMG A35. Co przygotowuje wydajnościowy oddział Mercedesa?

Ta moc dociera do kół poprzez specjalną bezsprzęgłową przekładnię Liberty, która do zmiany biegów wykorzystuje sprężone powietrze. Dzięki temu przepływ mocy z silnika na koła nigdy nie jest przerywany i oznacza to również brak przerw między zmianami biegów. To sprawiło, że nowe najszybsze Audi z napędem na wszystkie koła pokonuje ćwierć mili w zaledwie 7,47 sekundy, a maksymalnie rozpędza się do 303 km/h.