Reklama
aplikuj.pl

Wiedźmin 3 na Steam Deck działa rewelacyjnie! Konsole się chowają

steam deck

CD Projekt RED postanowili pokazać nam, jak na Steam Deck działa Wiedźmin 3. Przenośna konsolka Valve radzi sobie z tytułem rewelacyjnie i zdaje się być po prostu świetnym sprzętem do grania.

Steam Deck w akcji

To, jak radzi sobie z różnymi grami Steam Deck wiemy dzięki deweloperowi z Chin, który odpalił na urządzeniu kilka gier i opisał, jak wyglądała jego rozgrywka. Przypomnijmy, że wyniki były naprawdę dobre!

Czytaj też: Remaster GTA tuż za rogiem! Rockstar Launcher z masą danych

„Shadow of the Tomb Raider w wysokich ustawieniach graficznych działał średnio w 36 klatkach na sekundę

Shadow of the Tomb Raider w niestandardowych ustawieniach graficznych działał w więcej niż 60 klatkach na sekundę

Doom Eternal w niestandardowych ustawieniach graficznych zaoferował średnio 46 fps

Doom Eternal na niskich detalach działał jednak w około 60 klatkach na sekundę

DOTA 2 w wysokich ustawieniach graficznych oferowała 140 klatek na ekranie wyboru bohaterów, ale w samej grze było już 47 fps

DOTA 2 w niskich detalach oferowała jednak stabilne 80 klatek na sekundę

Cyberpunk 2077 w wysokich ustawieniach graficznych oferował od 20 do 30 klatek na sekundę”

Cyberpunk 2077, produkcja CD Projekt RED przykuwała uwagę ze względu na to, że gra nie była w żaden sposób optymalizowana pod to urządzenie, a i tak w wysokich ustawieniach graficznych pozwalała cieszyć się zabawą w 30 klatkach na sekundę. Jak jednak poradziłby sobie Wiedźmin 3 Dziki Gon?

Wiedźmin 3 Dziki Gon na Steam Deck

Teraz znamy już odpowiedź na to pytanie. Kto nam ją podał? Samo CD Projekt RED! Deweloperzy nagrali swoją rozgrywkę z Wiedźmin 3 Dziki Gon na Steam Deck i pokazali, jak to wszystko wygląda w akcji.

Co prawda nie poznajemy dokładnych ustawień graficznych i nie wiemy, ile klatek na sekundę wyciąga konsolka Valve, ale bez problemu można dostrzec, że sprzęt uruchomił grę w przynajmniej 60 klatkach na sekundę.

Czytaj też: Plan The Last of Us to apokalipsa. Nowe zdjęcia z produkcji serialu

Całość zarówno w obciążającym sprzęt Novigradzie, jak i podczas walki, nie sprawiała urządzeniu żadnych problemów. Przypomnijmy, że Wiedźmin 3 Dziki Gon na PlayStation 4 i Xbox One miał czasem problem z utrzymaniem 30 klatek na sekundę, a tutaj proszę – przenośna konsolka osiąga tak spektakularny wynik!

Warto pamiętać, że uruchomiony przez deweloperów tytuł to dalej Wiedźmin 3 ograniczony przez poprzednią generację konsol. Wiemy, że w produkcji jest Wiedźmin na PlayStation 5 i Xbox Series i ta wersja zapewne będzie bardziej wymagająca dla sprzętów będących małym komputerem.