Reklama
aplikuj.pl

Ekran iPada Pro nowej generacji zapowiada się na rewolucję, dzięki OLEDowi od LG Display

Ekran iPada Pro nowej generacji, OLEDowi od LG Display

Wygląda na to, że Apple nie dogadało się ze swoim wieloletnim partnerem, czyli Samsungiem, jak wynika z raportu The Elec. Wedle tych najnowszych doniesień ekran iPada Pro zrezygnuje z technologii koreańskiego giganta na rzecz dzieła od LG Display, która dostarczy Apple swoje wyjątkowe ekrany OLED.

LG Display zapewni ekran iPada Pro nowej generacji

Apple w swoich nowych iPadach Pro zażyczył sobie paneli OLED o podwójnej strukturze, czyli czegoś, czego Samsung nie rozwija obecnie w swoich fabrykach. Nic dziwnego – tego typu panele są droższe, więc finalnie przekładają się na niższą marżę. Jednak to może zgubić Samsunga, jeśli idzie o zamówienia dla Apple, bo ta firma może teraz polubić się z LG Display i to tam dokonywać zakupów.

Czytaj też: Przejęcie Arm przez NVIDIA opóźnione. Co tym razem jest powodem?

Wybór OLED o podwójnej strukturze dla iPadów Pro zapewni im dłuższą żywotność pod kątem konkurencyjności na rynku. Mające doczekać się masowej produkcji w 2023/2024 roku iPady Pro zyskają bowiem bardzo dużo na tych droższych panelach OLED. Ich jasność ma być dwukrotnie okazalsza, a sama żywotność wzrosnąć aż czterokrotnie.

Czytaj też: Nie kupiłeś jeszcze GeForce RTX 3000? EVGA Ci w tym pomoże

To jednak nie koniec, bo ekran iPada Pro nowej generacji najpewniej sięgnie też po technologię LTPO TFT, dzięki której będzie dynamicznie zmieniać częstotliwość odświeżania w zakresie od 10 Hz do 120 Hz w zależności od tego, co aktualnie wyświetla. To z kolei doprowadzi do znaczącego wydłużenia żywotności akumulatora.