Reklama
aplikuj.pl

Cheaty do Battlefield 2042 już są dostępne na PC

battlefield 2042

Przykra sytuacja dla graczy PC. Battlefield 2042 został złamany i pojawiają się do niego pierwsze cheaty. Co potrafią programy od oszustów?

Trwa beta Battlefield 2042

W tej chwili trwają beta-testy Battlefield 2042. W grze spędziłem już kilka rund i na ten moment… raczej odpuszczę granie na premierę. Choć czuć, że BF2042 ma podstawy do tego, aby być wspaniałym tytułem, to jednak zbyt dużo razy pozwalamy DICE wydawać grę, która potrzebuje jeszcze kilku miesięcy optymalizacji i poprawek.

Grać można, ale naprawdę tytuł wygląda, jak każda beta Battlefield – jest dobrze, ale mogło być lepiej. Gdzieś tam kryje się tytuł, w którym wielu graczy będzie miało wbitych setki godzin zabawy, ale przez pierwsze miesiące będą się użerać z problemami z wykrywaniem pocisków czy dużymi błędami graficznymi. Podczas jednej sesji latałem z graczami, którzy przy większych uszkodzeniach helikoptera uciekali pod mapę (tak, da się tak zrobić) i tam spokojnie reperowali śmigłowiec.

Czytaj też: Far Cry 6 porównany i okazuje się, że nie ma co myśleć nad wyborem urządzenia

Ciekawi mnie też, jaki będzie odbiór graczy dotyczący tego, jak rzadko na mapie pojawia się tornado czy zakłócenia wywoływane przez burze. Przez kilka godzin zabawy na tej samej mapie nie zdarzyła mi się żadna z tego typu „atrakcji” i już czytałem opinie, w których wieloletni fani ani razu nie mogli bawić się z nowymi mechanikami, a inni trafiają na nie co chwilę.

Początek koszmaru w Battlefield 2042?

Czego nienawidzą gracze Call of Duty? Każda odsłona tej gry musi męczyć się z oszustami korzystającymi z cheatów i dopiero od niedawna Activision zaczęło sobie radzić z tym problemem. DICE tymczasem zaimplementowało w Battlefield 2042 system Easy Anti-Cheat, który… już został złamany.

Czytaj też: Valve pokazuje jak rozłożyć Steam Deck, ale jednocześnie to odradza

W tej chwili co najmniej dwóch hakerów oferuje program, który daje przewagę nad innymi graczami. Narzędzie potrafi samo celować czy umożliwia nam widzenie przez ściany. A to tylko dwa z przeróżnych zastosowań.

Na ten moment problem też pośrednio dotyka konsolowych graczy. Co prawda mogą oni wyłączyć crossplay i sprawić, że będą grali z innymi osobami, w ramach jednej, tej samej platformy. Problem jednak w tym, że po wyłączeniu crossplayu, Battlefield 2042 ma problem z połączeniem graczy i serwery nigdy nie są pełne, przez co do zabawy włączone zostają boty.