Reklama
aplikuj.pl

Pierwsze takie antykłusownicze patrole w Afryce. Elektryczne motocykle w akcji

Pierwsze takie antykłusownicze patrole w Afryce, elektryczne motocykle, elektryczne motocykle Cake, Kalk AP elektryczne motocykle

Ciche, lżejsze i napędzane energią słoneczną elektryczne motocykle szwedzkiej firmy Cake zapewniły już alternatywę dla spalinowych, ciężkich jednośladów, pozwalając w lepszym stylu realizować antykłusownicze patrole w Afryce. To owoc współpracy Cake z Southern African Wildlife College i Goal Zero, który przyjmuje postać zarówno motocykla, jak i ciekawego programu.

Elektryczne motocykle Kalk AP firmy Cake ruszyły na pierwsze antykłusownicze patrole w Afryce

Do tej pory, aby przeciwdziałać kłusownictwu, strażnicy dzikiej przyrody z Southern African Wildlife College używali motocykli ze spalinowymi silnikami do patrolowania buszu w Afryce. Te stały się jednak artefaktem przeszłości na tle najnowszych elektrycznych motocykli Kalk AP, które zapożyczyły najlepsze elementy z modelu Kalk OR firmy Cake, dopełniając całość uszczelnionym napędem, solidniejszym zawieszeniem, niestandardowymi oponami terenowymi i lekką ramą.

Czytaj też: Rosyjski czołg z silnikami myśliwca. Jego zastosowanie Was zaskoczy

Na pokładzie Cake Kalk Or znalazł się też bagażnik do transportu sprzętu medycznego, mocny reflektor Silva do nocnych patroli oraz szereg elementów wykonanych z biokompozytu Trifilon. Za napęd odpowiada połączenie 11-kW silnika elektrycznego z zestawem wymiennych 2,6 kWh akumulatorów. W najwyższym trybie ten napęd pozwala na jazdę przez godzinę po pełnym naładowaniu, ale na najniższym Explore o maksymalnej prędkości 45 km/h w grę wchodzi już całe 3-4 godziny jazdy.

Czytaj też: Trzy napędzane potęgą atomu okręty podwodne Rosji wkrótce trafią na służbę

Samo ładowanie tych motocykli jest realizowane z wykorzystaniem mobilnej słonecznej stacji ładującej Goal Zero, a jeśli podoba Wam się ta inicjatywa, możecie ją wspomóc. Wystarczy tylko kupić ten motocykl na własny użytek w cenie 25000$, co sprawi, że Southern African Wildlife College otrzyma kolejny model i dodatkową stację ładującą.