Reklama
aplikuj.pl

Co dzieje się z 3 nm procesem produkcyjnym Samsunga?

Chiny produkują układy krzemowe na potęgę, układy krzemowe, układy krzemowe 2021

Samsung ujawnił podczas ostatniej konferencji szczegóły na temat swojej przyszłości. Niestety z 3 nm procesem produkcyjnym Samsunga nie dzieje się najlepiej, co sprawiło, że firma musiała go opóźnić.

Z 3 nm procesem produkcyjnym Samsunga przyjdą ogromne wzrosty, ale poczekamy na nie dłużej

Pierwotnie masowa produkcja układów półprzewodnikowych w ramach technologii 3GAE (3nm Gate-All-Around Early) i 3GAP (3nm Gate-All-Around Plus) miała rozpocząć się jeszcze w tym roku. Jednak Samsung został zmuszony do przesunięcia tego momentu do pierwszej połowy 2022 roku.

Czytaj też: Standard PCIe 6.0 prawie sfinalizowany. Aż osiem razy wydajniejszy od PCIe 3.0

Pierwsze układy logiczne Samsunga z certyfikatami Carbon Trust, Samsung Carbon Trust, Carbon Trust

Dokładnych dat nie podano, jak również powodu tego opóźnienia, ale najpewniej Samsung po prostu chce ulepszyć proces produkcyjny w dążeniu do okazalszego uzysku, a więc ogólnej podaży, będąc w stanie dostarczać więcej układów do swoich klientów.

Czytaj też: Przejęcie Arm przez NVIDIA opóźnione. Co tym razem jest powodem?

Czekać zdecydowanie jest na co, bo wedle oficjalnych informacji, z 3 nm procesem produkcyjnym Samsunga nadejdą wzrosty wydajności o 35% i energooszczędności o 50% w porównaniu ze starszym, 7 nm procesem firmy. Nie wiemy jednak, jak 3 nm w wykonaniu Samsunga będą wyglądać na tle 3 nm firmy TSMC, ale wszystko to, co najważniejsze, zostanie ujawnione już na początku 2022 roku.