Reklama
aplikuj.pl

Domowa spirulina, czyli hodowla prozdrowotnych alg z Bloom

Domowa spirulina, hodowla prozdrowotnych alg z Bloom

Indiegogo podbiło właśnie dzieło startupu Canopi, które obecnie za 149 funtów brytyjskich, czyli ponad 800 złotych, zapewni Wam możliwość hodowania alg na własną rękę. W grę wchodzi domowa spirulina hodowana z wykorzystaniem systemu Bloom, wymagającego specjalnych wkładów w cenie około 32 zł za sztukę.

Dzięki systemowi Bloom firmy Canopi domowa spirulina jest na wyciągnięcie ręki każdego

Spirulina, to zamienna nazwa dla konkretnego gatunku sinic, czyli alg, będących zastrzykiem m.in. białka, witamin i magnezu. Dzięki swoim właściwościom zapewnia między innymi działanie przeciwutleniające, wzmacniające odporność i obniżające poziom cholesterolu. Zwykle jednak te algi są dostępne w formie sproszkowanej, ale dzięki systemowi Bloom, dostęp do nich możemy mieć w możliwie najbardziej naturalny sposób, zapewniając sobie po prostu ich domową hodowlę.

Czytaj też: Włoscy żeglarze znali Amerykę na długo przed Kolumbem. Potwierdzają to średniowieczne zapiski

Świeża spirulina jest ponoć o wiele bardziej odżywcza niż jej suszony i sproszkowany odpowiednik. Tak przynajmniej twierdzi firma Canopi z Wielkiej Brytanii, podkreślając, że świeże algi nie mają charakterystycznego „bagiennego” smaku, do którego przyzwyczaiła amatorów spiruliny jej sproszkowana forma.

System składa się z dwóch nadających się do mycia w zmywarce polipropylenowych „kapsułek”, które są zadokowane w zasilanej podstawie. To do nich wlewa się wodę, umieszcza żywe kultury spiruliny i aplikuje tabletki odżywcze, pozwalające na rozwój alg w tych zbiornikach. Utrzymuje też wodę na poziomie optymalnego pH, podczas gdy sama podstawa zapewnia odpowiedni poziom światła i temperatury przez cały cykl wzrostu.

Czytaj też: Ten dinozaur był dawniej drapieżnikiem szczytowym. Dziś nie wzbudzałby większego respektu

Dzięki temu, ponoć już po zaledwie pięciu dniach, domowa spirulina powinna być gotowa do zbioru. Poinformuje o tym nawet sam system Bloom, informując użytkownika, że gęstość glonów w wodzie osiągnęła wystarczający poziom. Wtedy proces odfiltrowywania pozwala wydobyć ze zbiornika jedną 5-gramową porcję, z której część należy zachować do przyszłych hodowli.