Reklama
aplikuj.pl

Geil Polaris DDR5 już do kupienia. Ile kosztuje nowy standard pamięci?

Geil Polaris DDR5, Polaris DDR5,, Geil Polaris DDR5 newegg, zakup DDR5 Polaris DDR5,

Do sieci trafiła właśnie oferta związana z pamięciami DRAM nowej generacji. Mowa o Geil Polaris DDR5, którego można już zamówić w sklepie Newegg.

Nowy standard pamięci już do kupienia. Ile zapłacicie za 2×16 GB Geil Polaris DDR5?

Obecnie kupienie pamięci DDR5 mija się poniekąd z celem. Powodem ku temu są nie tylko zawyżone ceny przez to, że w grę wchodzi nowość, ale też dlatego, że żadna platforma konsumencka nie obsługuje tego standardu. Tą pierwszą będzie mająca zadebiutować za trzy tygodnie procesorów rodzina Alder Lake-S, czyli Intel Core 12. generacji, podczas gdy na to samo, ale od AMD, poczekamy cały rok.

Czytaj też: Wsparcie pamięci DDR5 w MemTest86 9.1 Pro

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żebyście zamówili pamięć DDR5 firmy Geil z Newegg za 350 dolarów w ramach zestawu o pojemności 32 GB (2x 16 GB). Możecie nawet wybrać jeden z trzech wariantów kolorystycznych (czarny, biały, czerwony), ale oczywiście to, co najbardziej nas interesuje, to specyfikacja.

Czytaj też: Pamięci ZADAK Spark DDR5 ujawnione. Co zaoferują przed 2022?

Jednak chociaż Geil Polaris DDR5 sprawiają wrażenie podkręconych modułów swoim krzykliwym wyglądem, to są zgodne ze specyfikacją JEDEC DDR5-4800. Oznacza to, że pracują pod napięciem 1,1 V, a ich opóźnienie CAS sięga 40 jednostek.