Geil Polaris DDR5 już do kupienia. Ile kosztuje nowy standard pamięci?

Geil Polaris DDR5, Polaris DDR5,, Geil Polaris DDR5 newegg, zakup DDR5 Polaris DDR5,

Do sieci trafiła właśnie oferta związana z pamięciami DRAM nowej generacji. Mowa o Geil Polaris DDR5, którego można już zamówić w sklepie Newegg.

Nowy standard pamięci już do kupienia. Ile zapłacicie za 2×16 GB Geil Polaris DDR5?

Obecnie kupienie pamięci DDR5 mija się poniekąd z celem. Powodem ku temu są nie tylko zawyżone ceny przez to, że w grę wchodzi nowość, ale też dlatego, że żadna platforma konsumencka nie obsługuje tego standardu. Tą pierwszą będzie mająca zadebiutować za trzy tygodnie procesorów rodzina Alder Lake-S, czyli Intel Core 12. generacji, podczas gdy na to samo, ale od AMD, poczekamy cały rok.

Czytaj też: Wsparcie pamięci DDR5 w MemTest86 9.1 Pro

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żebyście zamówili pamięć DDR5 firmy Geil z Newegg za 350 dolarów w ramach zestawu o pojemności 32 GB (2x 16 GB). Możecie nawet wybrać jeden z trzech wariantów kolorystycznych (czarny, biały, czerwony), ale oczywiście to, co najbardziej nas interesuje, to specyfikacja.

Czytaj też: Pamięci ZADAK Spark DDR5 ujawnione. Co zaoferują przed 2022?

Jednak chociaż Geil Polaris DDR5 sprawiają wrażenie podkręconych modułów swoim krzykliwym wyglądem, to są zgodne ze specyfikacją JEDEC DDR5-4800. Oznacza to, że pracują pod napięciem 1,1 V, a ich opóźnienie CAS sięga 40 jednostek.