Reklama
aplikuj.pl

Oto Infiniti QX90, niczym elegancki Cybertruck Tesli

Infiniti QX90, elegancki Cybertruck Tesli

Właśnie doczekaliśmy się ujawnienie koncepcji Infiniti QX90 autorstwa projektanta Johnnego Jianga, która bardzo, ale to bardzo przypomina z wyglądu Cybertrucka Tesli. Ten model oczywiście finalnie może nigdy nie trafić na ulice i zapewne tak się stanie, ale ciekawie prezentuje wizje tego, jak w przyszłości mogą wyglądać samochody autonomiczne.

Koncepcja Infiniti QX90 powstała po to, aby pokazać, co umożliwi rozwój autonomii w motoryzacji

Jak podaje Yanko Design, QX90 2028 został zaprojektowany z myślą o przyszłości pojazdów półautonomicznych. Dlatego właśnie umożliwia kierowcom szybkie przełączanie się między trybami „jazdy” i „odpoczynku”, z czego w tym drugim panoramiczny szklany dach w kabinie zapewnia poczucie wytchnienia.

Czytaj też: Najszybsza na świecie stacja ładująca samochodów. Terra 360 zapewni 100 km zasięgu w mig

Z kolei siedzenia pasażerów mogą obracać się o 180 stopni, aby zapewnić lepszą widoczność i ułatwić pasażerom nawiązywanie kontaktów. Wszystko dzięki poziomowi autonomii określonego mianem 4.5, czyli nie tym najwyższym, ale bardzo bliskim do autonomii idealnej. Na pokładzie znalazłby się też asystent na bazie sztucznej inteligencji, który byłby w stanie znajdować wolne miejsca parkingowe, czy zmieniać styl kabiny zależnie od stanu kierowcy.

Czytaj też: Wizja BMW na 2040 rok. Oto BWM i Vision Circular, w którym deska rozdzielcza to dzieło sztuki

Z zewnątrz nawiązania do Cybertrucka nie są przypadkiem, ale poszczególne linie nadwozia stanowią bardziej inspirację, niż podkradnięcie 1:1 pomysłu Tesli. Trudno jednak nie widzieć w tej chromowanej, miejscami ostro prowadzonej karoserii ducha projektantów firmy Elona Muska.