Reklama
aplikuj.pl

Wizja BMW na 2040 rok. Oto BWM i Vision Circular, w którym deska rozdzielcza to dzieło sztuki

Wizja BMW na 2040 rok, BWM i Vision Circular,

Firma BMW ujawniła właśnie swój najnowszy koncept samochodu, który pokazuje, jak według tego niemieckiego producenta mogą wyglądać samochody za niespełna dwadzieścia lat. Rzućcie okiem sami i dajcie znać w komentarzach, czy rzeczywiście BWM i Vision Circular wygląda tak, jakby miał doczekać się odpowiedników w 2040 roku.

Koncept BWM i Vision Circular ujawnił wizję BMW na 2040 rok

Ten koncept mogliście widzieć już wcześniej, bo doczekał się prezentacji na targach IAA Mobility 2021 w Monachium. Dziś jednak zaliczył swoją cyfrową premierę z wszystkimi najważniejszymi informacjami, które powinny zaciekawić tych, których interesuje ten w pełni elektryczny, czteromiejscowy BMW i Vision Circular. Interesować powinien z kolei wszystkich tych, którzy śledzą BMW, bo ten samochód pokazuje, jak firma widzi swoją ofertą w 2040 roku.

Czytaj też: Zdjęcia odświeżonego AMG A35. Co przygotowuje wydajnościowy oddział Mercedesa?

Ta koncepcja opiera się na czterech filarach „R” – Reduce, Reuse, Recycle i Rethink, co po prostu oznacza zarówno produkcję z myślą o środowisku, jak i zupełną rewolucję pod kątem designu. Tak też futurystyczne nadwozie buduje anodyzowane na złoto aluminium oraz stal z recyklingu, która została poddana obróbce cieplnej, aby uzyskać niebiesko-fioletowy kolor. Te podejście jest też obecne w sferze elektrycznego układu napędowego, którego szczegółów nie podano, ale który miałby bazować na nadającym się całkowicie do recyklingu akumulatorze półprzewodnikowym.

Czytaj też: Sferyczne koła samochodowe od Goodyear. Takich jeszcze nie widzieliście

Zderzaki są z kolei wykonane z przetworzonego plastiku, który można poddać recyklingowi, podczas gdy brak skóry i chromu podkreślają opony z naturalnego kauczuku wzmocnione cząsteczkami gumy z recyklingu. Bazują z kolei na felgach zaprojektowanych tak, aby zmaksymalizować aerodynamikę i chłodzenie hamulców, jednocześnie minimalizując zużycie materiałów. Ten przejaw oszczędności widać też w szklanym dachu z systemem zaciemniania, który ciągnie się aż na sam tył nadwozia, posiadając też zintegrowane światła.

Czytaj też: Odświeżony Volkswagen T-Roc R-Line na zdjęciach

Wewnątrz z kolei BMW zaszalało do tego stopnia, że kabina konceptu BMW i Vision Circular przypomina wręcz dzieło sztuki. Obejmuje to zarówno deskę rozdzielczą, jak i kierownicę, które wizualnie łączy inspiracja kryształami, przyjmującymi postać wyświetlaczy.