Reklama
aplikuj.pl

Elektryczne samochody w Polsce. Nowe statystyki wskazują, że polubiliśmy elektryki

Elektryczne samochody w Polsce

Opublikowano właśnie nowe statystyki Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych i Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, które odpowiadają na pytanie, jak mają się elektryczne samochody w Polsce. Wiecie co? Liczby nie kłamią – jest coraz lepiej.

Wygląda na to, że elektryczne samochody w Polsce maja się coraz lepiej

Poniżej znajdziecie dokładne dane co do tego, jak przez kilka ostatnich miesięcy zmieniała się liczba zarejestrowanych samochodów osobowych z napędem elektrycznym z podziałem na PHEV i BEV. Mowa więc o kolejno hybrydach plug-in oraz w pełni elektrycznych samochodach. Po prawej wykresy wskazują też wzrosty po stronie liczby stacji ładowania. Te zresztą mogą wkrótce znacząco się rozpowszechnić, dzięki m.in. firmie SunSol, która wprowadziła na rynek specjalne wiaty z panelami fotowoltaicznymi, ładującymi zaparkowane i podłączone do nich samochody elektryczne.

Czytaj też: Oto pierwszy elektryczny Rolls-Royce. Firma ujawniła Spectre

Tak też pod koniec sierpnia 2021 roku w Polsce było zarejestrowanych łącznie 29820 elektrycznych samochodów (PHEV i BEV łącznie), co oznacza, że przez pierwsze osiem miesięcy bieżącego roku ich liczba zwiększyła się o 11084 egzemplarzy, co stanowi wzrost o 130% względem tego samego okresu poprzedniego roku.

Czytaj też: Najszybsza na świecie stacja ładująca samochodów. Terra 360 zapewni 100 km zasięgu w mig

SentiOne przeprowadził niezależnie od tych wyników analizę, z której wyniknęło, że:

  • Najwięcej wzmianek w sieci na temat aut elektrycznych dotyczy Tesli (76,7%) – odnotowano ich ponad 129000
  • Na drugim miejscu znalazło się Audi e-tron z liczbą 13200 wzmianek (7,8%), a podium zamknął Volkswagen ID.3 z 9100 wzmianek, czyli 5,4%
  • Największą przychylnością internautów cieszył się z kolei Mercedes EQC, o którym odnotowano 16,1% pozytywnych wzmianek