Reklama
aplikuj.pl

Mody do Far Cry 6 już są i poprawiają to, co przeszkadza

far cry 6

Minęło zaledwie kilka dni od premiery Far Cry 6, a gracze PC już stworzyli modyfikacje gry. Co umożliwiają pierwsze mody do produkcji Ubisoftu? W gruncie rzeczy – podstawowe rzeczy.

Far Cry 6 to ostatni taki Far Cry

Kolejna odsłona serii Far Cry będzie już zupełnie inna. Ubisoft ma wprowadzić w serii rewolucję i powinniśmy spodziewać się czegoś na poziomie przejścia z Assassin’s Creed Syndicate na Assassin’s Creed Origins. Szczegóły przemiany serii nie są znane, ale zdaje się, że na „Far Cry 7” (choć obstawiam, że twórcy zlikwidują cyferkę) sobie poczekamy kilka lat.

Czytaj też: Battlefield 2042 miał być Battle Royale i to widać

Far Cry 6 jest jednak doceniany przez graczy i choć tytuł ma swoje problemy, to jednak jeśli ktoś oczekuje od serii znanych mu mechanik podanych w nowej oprawie i z kilkoma dodatkami, to powinien być więcej, niż zadowolony. Ubisoft wie jednak, że jakieś większe zmiany w serii mogą się opłacić, bo udowodniła to już wspomniana seria Assassin’s Creed, której ostatnia odsłona, Valhalla, sprzedała się najlepiej ze wszystkich części.

Far Cry 6 na modach

Far Cry 6 nie jest jednak też grą, która pozwalałaby na skonfigurowanie tylu elementów, ile chcieliby gracze. Gracze PC mają o tyle dobrze, że mogą dostosować produkcję do własnych potrzeb za pomocą modyfikacji. Co społeczność zdążyła stworzyć zaledwie tydzień po premierze?

Modyfikacja Simple Realistic 3D for Far Cry 6 zmienia trochę kolorystykę produkcji. Świat Yary oferuje żywsze kolory przez co tytuł sprawia wrażenie trochę weselszego. Klimat produkcji po wgraniu moda zaczyna bardziej przypominać rajską wyspę.

Czytaj też: Szczegóły pogromcy Skyrima, Avowed nabiera kształtów

Jest też Clean View, czyli modyfikacja do Far Cry 6 pozwalająca graczom na usunięcie efektów ekranowych. O ile takie rzeczy jak „brudzący się” ekran czy rozbłyski słońca lubię i bym je zostawił, o tyle ziarno filmowe czy winieta od razu jest przeze mnie wyłączana. Problem z tym, że Far Cry 6 domyślnie nie oferuje takowych opcji. Ale z modem Clean View już tak.

Pojawił się też FOV Fixer, który likwiduje blokadę pola widzenia na wartości 51 podczas jeżdżenia pojazdem, poruszania się konno czy podczas łowienia ryb. FOV Fixer umożliwia po prostu zobaczyć więcej. Pamiętajcie tylko, że może to mieć wpływ na wydajność Far Cry 6 na Waszym zestawie PC.