Reklama
aplikuj.pl

Nowe Technologie Dla Dziewczyn. Ruszyła 7. edycja programu Intela i Perspektyw

Nowe Technologie Dla Dziewczyn, 7. edycja programu Intela i Perspektyw

Miała właśnie miejsce inauguracja siódmej już edycji programu Nowe Technologie Dla Dziewczyn. Odpowiada za niego zarówno Intel, jak i Fundacja Edukacyjna Perspektywy.

Nowe Technologie Dla Dziewczyn, czyli Intel pomaga młodym kobietom na rynku IT

W ramach tego programu wybrano ponownie kilkadziesiąt studentek wybranych politechnik oraz kierunków na uczelniach w Polsce, które nie tylko otrzymają wsparcie merytoryczne, ale też finansowe. Wszystko po to, aby ułatwić łącznie 25 studentkom start w branży technologicznej i zachęcić je zdobyciem wykształcenia w tym obszarze, do rozwoju, poszerzania wiedzy oraz zdobywania kwalifikacji w tej dziedzinie.

Czytaj też: NVIDIA DLSS w kolejnych grach. Gdzie doczekacie się wyższej płynności?

W tym roku otrzymaliśmy 830 zgłoszeń do programu, więc potencjał kobiet w branży IT jest ogromny. Chcemy promować naukę przedmiotów ścisłych wśród Pań, w szczególności w obszarze nowych technologii, by stypendystki wiedziały, że mogą liczyć na nasze wsparcie w rozwoju swoich zainteresowań i pasji

– podkreśla Irina Ledyaeva, Intel Poland Public Affairs Lead.

Czytaj też: Intel zatrudnił kolejną ważną osobę z graficznego działu AMD

Każda ze stypendystek przez osiem miesięcy znajduje się pod indywidualną opieką wybranego przez siebie mentora lub mentorki – doświadczonych pracowników firmy Intel, którzy wspierają je w rozwoju swoich kompetencji po uprzednim opracowaniu strategii. Po kilku miesiącach pracy w ramach procesu mentoringowego, stypendystki mogą kontynuować swój rozwój osobisty i zawodowy w ramach programu „AlumnITki”.