Reklama
aplikuj.pl

Intel zatrudnił kolejną ważną osobę z graficznego działu AMD

Nadchodzi nowa era dla Intela, prezes Intela, Pat Intel, Intel, era dla intela

Jeśli interesuje Was pokaźny zbiór informacji na temat kart graficznych Intela z nadchodzącej rodziny Arc, to odsyłam Was do obszernego kompendium wiedzy, które regularnie prowadzę i aktualizuję. Widać w nim wiele przejawów tego, że Intel traktuje swoją przygodę na rynku GPU na poważnie, a to potwierdza zatrudnienie kolejnej osoby z graficznego działu AMD.

Intel zatrudnił wieloletniego specjalistę z graficznego działu AMD

Wedle artykułu z serwisu CRN, Intel zatrudnił Vineeta Goela, czyli byłego wiceprezesa ds. architektury GPU, grafiki, uczenia maszynowego i platformy mobilnej z firmy AMD. Dołączy m.in. do Raja Koduriego, od którego podkradanie inżynierów graficznych z AMD do Intela zaczęło się przed kilkoma laty.

Czytaj też: Znamy szczegóły płyty głównej Gigabyte Z690 dla Alder Lake-S Intela

wyjście wideo kart graficznych Intel Arc, wyjście wideo Intel Arc, Intel ARc,

Goel spędził ostatnie pięć lat w AMD, a wcześniej był dyrektorem ds. rozwiązań obliczeniowych GPU i architektury Adreno w Qualcomm. W firmie Intel będzie piastował stanowisko wiceprezesa i dyrektora generalnego ds. architektury GPU i inżynierii IP.

Czytaj też: W Warszawie powstanie Centrum Badań nad Sztuczną Inteligencją

Jego nowa pozycja w Intelu sprawi, że stanie się jednym z głównych ludzi, odpowiadających za IP procesorów graficznych Xe. Będzie więc decydującą personą w firmie co do tego, jaką technologię i rozwiązania Intel wprowadzi w swoich przyszłych procesorach graficznych.