Reklama
aplikuj.pl

Przyszłość Hondy ujawniona. Oto pięć elektrycznych samochodów e:N

Przyszłość Hondy ujawniona, pięć elektrycznych samochodów e:N, Przyszłość Hondy

W Chinach Honda ma sprzedawać od 2030 roku jedynie hybrydowe lub w pełni elektryczne samochody, a dekadę później już wyłącznie modele BEV. Jak to zawsze bywa przy takich zmiana, firma ma przez to wiele do roboty, ale pięć zaprezentowanych właśnie konceptów jasno daje do zrozumienia, że o przyszłość Hondy nie powinniśmy się martwić.

Nowa rodzina e:N ukazała przyszłość Hondy

Honda określa te nowe modele mianem koncepcyjnych samochodów e:N, które w produkcyjnej wersji trafią najpierw do Chin. Pierwszymi z nich będą crossovery e:NS1 i e:NP1 o nieco innym charakterze, które pojawią się w Chinach wiosną 2022 roku. Będą produkowane przez kolejno odpowiednio spółki joint venture Dongfeng Honda i GAC Honda.

Czytaj też: Przyszłość miejskiego transportu zaklęta w transformującym się BEV2

Podczas gdy e:NP1 ma bardziej tradycyjny wygląd crossovera, czerpiąc garściami z koncepcji E:Prototype z 2021 roku, e:NS1 to już coś bardziej sportowego. Oba modele mają tylne klamki, które łączą się z czarną częścią słupka C, ale ich specyfikacja jest tajemnicą, choć ewidentnie będą jeździć na wspólnej platformie.

Czytaj też: Kierownica z ekranem? Nowy patent Hyundaia na to wskazuje

Kolejne trzy BEV Hondy zostały również przedstawione, ale ich premiera została wyznaczona na „następne pięć lat”. W grę wchodzą kompletnie odmienne od obecnej oferty producenta, ale łączące się ze sobą wizualnie modele e:N Coupe Concept, e:N SUV Concept i e:N GT Concept. W przyszłości do tej rodziny dołączy kolejne pięć modeli.