Reklama
aplikuj.pl

SST-TP05B, czyli chłodzenie dysku PlayStation 5 od SilverStone

SST-TP05B, chłodzenie dysku PlayStation 5 od SilverStone

Dla tych, którzy nie chcą sięgać po specjalnie zaprojektowane dla konsoli PS5 dyski albo którzy mają już kupione SSD, które spełniają podane wymagania, SilverStone przygotował coś ważnego – TP05. To nic innego, jak chłodzenie dysku PlayStation 5… i nie tylko.

Chłodzenie dysku PlayStation 5 SST-TP05B od SilverStone

Rzecz jasna chłodzenie TP05 sprawdzi się w przypadku każdego dysku M.2 2280, ale SilverStone zapewnia, że jego rozmiary pozwolą na bezproblemowy montaż w konsoli Sony nowej generacji. Samo chłodzenie nie jest niczym rewolucyjnym, bo składa się z aluminiowego radiatora o wysokości 5,6 mm, aluminiowej dolnej pokrywy i dwóch rodzajów podkładek termicznych: o grubości 0,5 mm dla dolnej części dysku i grubości 1,75 mm dla górnej (ich przewodność cieplna wynosi kolejno 1,8 i 1,5 W/mK.

Czytaj też: Tani dysk do PlayStation 5? Premiera Addlink A90 i A92

Z osobistych doświadczeń przyznam, że wymagane przez PlayStation 5 dyski SSD na interfejs PCIe 4.0×4 potrzebują chłodzenia. Zwłaszcza kiedy mowa o tych z wyższej półki (z sekwencyjnym odczytem 5500+ MB/s), bo wtedy pod obciążeniem ich temperatura wzrasta do nieprzyjemnych poziomów, doprowadzając często do thermal-throttlingu i niższej żywotności dysku. Warto jednak pamiętać, że do wnęki na SSD dla PS5 wsadzicie tylko chłodzenie o grubości do 8 mm „z przodu” i do 2,45 mm z tyłu.

Czytaj też: Test Toshiba Canvio Gaming 2 TB. Zewnętrzny dysk HDD z myślą o graczach

Niestety SilverStone nie ogłosił ceny swojego radiatora SST-TP05B, jak również jego dostępności.