Reklama
aplikuj.pl

Tani dysk do PlayStation 5? Premiera Addlink A90 i A92

Tani dysk do PlayStation 5,Premiera Addlink A90 i A92

Firmy oferują coraz więcej nośników do konsol nowej generacji Sony. Addlink ewidentnie jest jedną z tych, które działają w tej kwestii najaktywniej. Dziś ta firma ujawniła nośnik A90 i A92 dla tych, którzy chcą sięgnąć po tani dysk do PlayStation 5, spełniający podstawowe wymagania, czyli interfejs PCIe 4.0×4 oraz posiadający własne chłodzenie w formie aluminiowego radiatora.

Nowe SSD od Addlink, czyli szanse na tani dysk do PlayStation 5

Dyski AddGame A90 firmy Addlink sprowadzają się do modeli o pojemności 1 TB i 2 TB. Bazują na kościach 3D TLC i oferują prędkość odczytu sekwencyjnego do 5600 MB/s na pokładzie PS5. Producent pozycjonuje je jako rodzinę oferującą odpowiednią równowagę między pojemnością, wydajnością, wytrzymałością i ceną.

Czytaj też: Ekran iPada Pro nowej generacji zapowiada się na rewolucję, dzięki OLEDowi od LG Display

AddGame A92, to już z kolei nacisk na pojemność i cenę, bo te dyski są dostępne w warianach 1, 2 i 4 TB, ale bazują na pamięciach 3D QLC. Wprawdzie posiadają ten sam poziom odczytu sekwencyjnego, jak A90 (do 5600 MB/s), ale zastosowane w ich przypadku kości pamięci NAND QLC może obniżyć ich wydajność po zapełnieniu i w odczytach losowych.

Czytaj też: Nowe polskie DDR4 IRDM. Co przygotowała firma Goodram?

Stąd zresztą zapewne brak informacji co do poziomów TBW przy pięcioletniej gwarancji, a nawet szczegółów związanych z kontrolerami i układami NAND. Premiera rynkowa jest jednak jeszcze przed nimi, a kiedy dyski trafią już m.in.na Amazona, seria A95 będzie najdroższa, A90 nieco tańsza, a A92 najtańsza właśnie przez obecność kości QLC.