Reklama
aplikuj.pl

Dying Light na PS5. Doczekaliśmy się

dying light

Techland ogłosił prace nad nową łatką dla Dying Light. Pierwsza część serii otrzyma aktualizację, które usprawni jej działanie na konsolach aktualnej generacji. Posiadacze PS5 i Xbox Series doczekali się.

Dying Light dziś na konsolach straszy

Dying Light ma być częściowo straszną grą, ale dziś największe przerażenie wśród graczy konsolowych może budzić, to jak działa ona na ich sprzętach. O ile w czasach PS4 i Xbox One nie było z tytułem problemów, o tyle jednak potem nie dostaliśmy żadnej łatki do wersji PS4 Pro i Xbox One X.

Czytaj też: Nowy gameplay Saints Row – tego właśnie oczekiwałem

Tymczasem gra się zestarzała pod względem płynności i rozdzielczości i zabawa w Dying Light na PlayStaation 5 i Xbox Series S oraz Xbox Series X nie należy do najprzyjemniejszych. Gra w wersji przeznaczonej na konsolę PS4 działa tylko w 1080p, a płynność pozostaje zablokowana na 30 klatkach na sekundę. W przypadku Xbox Series X możemy skorzystać z opcji FPS Boost, która sprawia, że Dying Light na Series X działa w 60 klatkach na sekundę, ale za to rozdzielczość pozostaje na przedziwnym 1536×1080.

Będzie łatka Dying Light na konsole!

Profil Dying Light na Twitterze odpowiedział jednemu z graczy w sprawie DL na PlayStation 5 i Xbox Series. Gracz prosił wrocławską ekipę o łatkę 4K i 60 fps na aktualne konsole, a deweloperzy odpowiedzieli, że pracują właśnie na patchem dla Dying Light 1, który poprawi działanie gry na PS5 i XS.

Więcej informacji na ten temat nie ujawniono, ale w wkrótce Techland ma zaprezentować szczegóły aktualizacji.

Tymczasem inne Dying Light…

Techland nie zapomina o swojej obietnicy dotyczącej naprawy Dying Light Hellraid. Produkcja na Steam jest oceniana w większości negatywnie, ale firma obiecała, że gra dalej będzie rozwijana. Obietnica jest dotrzymywana i trzeci, duży patch trafił do gry. Ostatnie oceny Dying Light Hellraid są już „mieszane” i zmierzają na „w większości pozytywne”.

Czytaj też: Call of Duty bez oszustów. Activision przedstawiło RICOCHET Anti-Cheat

Pojawił się również materiał uzupełniający Dying 2 Know. W Dyign 2 Know MORE możemy posłuchać o opuszczonych lokacjach w Dying Light 2 Stay Human. Świat gry będzie ożywał wraz z naszymi postępami w historii oraz zmieniał się w zależności od podejmowanych przez nas decyzji.