Reklama
aplikuj.pl

DDR5 kompatybilne z LEGO. Galax pokazał swoje moduły z rodziny GAMER

DDR5 kompatybilne z LEGO, Galax Gamer, DDR5 Galax Gamer

Galax ewidentnie chciał wyróżnić się na rynku pamięci operacyjnej nowej generacji i udało mu się to z nawiązką. Firma zaprezentowała bowiem swoje nowe modele z rodziny GAMER, a są to moduły DDR5 kompatybilne z LEGO, które mogą nie wyjechać nigdy z Chin.

GALAX Gamer, czyli DDR5 kompatybilne z LEGO

Co to oznacza? Już spieszymy z wyjaśnieniem. Galax Gamer RGB DDR5, to w gruncie rzeczy zwyczajne moduły pamięci operacyjnej. Możemy wpiąć je do płyty głównej i całkowicie na tym zakończyć, ciesząc się charakterystycznym dyfuzorem aRGB na samej górze, jak również interesującym radiatorze dostępnym w kolorze czerwono-różowym i niebiesko-jasnoniebieskim.

Czytaj też: Pamięci TLC o wytrzymałości MLC, czyli najnowsze dzieło ATP Electronics

Wspomniany dyfuzor ma jednak w zanadrzu sztuczkę, bo regularnie rozmieszczone występy (jest ich łącznie 18) pozwalają wpiąć w nie różnego rodzaju klocki (m.in. LEGO), umożliwiając „budowanie” czegoś w swojej obudowie.

Czytaj też: Test SteelSeries Prime Mini, czyli odchudzony model Prime

Wiemy, że GALAX ma w planach wprowadzić różne konfiguracji tych pamięci DDR5, ale początkowo mają być sprzedawane tylko zestawy 2x16GB. Z czasem dostaniemy też 2x8GB i 2x32GB, ale bez względu na pojemności, będą one zapewniać możliwości identyczne, jak to określił standard JEDEC 4800 MT/s. Tak przynajmniej podaje serwis Expreview.