Reklama
aplikuj.pl

Dragon Age 4 porzuca część konsol

dragon age 4

Deweloperzy Dragon Age 4 nie zamierzają wydawać tytułu na niektóre konsole. Produkcja ma być dostępna tylko dla osób, które posiadają już nowsze urządzenia. Czyżby definitywne zakończenie poprzedniej generacji nadciągało?

Dragon Age 4 w produkcji

Kiedy zadebiutuje Dragon Age 4? Tego dokładnie nie wie nikt. Przecieki mówią raz o premierze w przyszłym roku, by innym razem o tym, że musimy zaczekać jeszcze z dwa lata. Gra nawet nie otrzymuje żadnego porządnego marketingu, więc można raczej skłaniać się do tej wersji, że na nowe Dragon Age jeszcze sobie poczekamy.

Czytaj też: GTA The Trilogy po polsku? Pojawiły się spolszczone osiągnięcia!

Nie jest to też najlepsza wiadomość dla fanów serii Mass Effect, którzy będą musieli zaczekać na pełne rozpoczęcie się produkcji kolejnej odsłony kosmicznej serii, dopiero kiedy Dragon Age zostanie dopięte na ostatni guzik. BioWare wie, że musi się postarać, bo ich ostatnie tytuły były w niektórych aspektach wręcz fatalne i sporo cennych pracowników opuściło studio. Potrzeba teraz czasu, aby dostarczyć grę, która odbuduje wizerunek tej firmy.

Dragon Age 4 nie na PS4 i Xbox One

Dobrą decyzją, poza daniem pracownikom masy czasu na dopracowanie gry, jest też to, że Dragon Age 4 nie pojawi się na niektórych konsolach. Nie jest to oficjalna informacja, ale różne źródła czy profile pracowników BioWare na LinkedIn wskazują na to, że Dragon Age 4 nie będzie już dostępne na PlayStation 4 i Xbox One.

Czytaj też: Dying Light na PS5. Doczekaliśmy się

Nowy RPG ma być tytułem w pełni wykorzystującym moc aktualnych konsol, więc zagramy tylko na PlayStation 5, Xbox Series S, Xbox Series X oraz oczywiście PC. Porzucenie starej generacji konsol, to nie tylko możliwość wyciśnięcia większej mocy z obecnej, ale także pozbycie się wielu godzin pracy osób, które musiałyby optymalizować produkcję na sprzęty, które pewnie w dniu premiery Dragon Age 4 będą dobijały do 10 lat.

Dragon Age Inkwizycja trafiła jednak na poprzednią generację konsol

Warto tutaj przypomnieć, że poprzedni DA czyli Dragon Age Inkwizycja, dostępny był nie tylko na PC, PlayStation 4 i Xbox One, ale także na PlayStation 3 i Xbox 360! Dziś niektórzy o tym zapominają, ale BioWare jakimś cudem zdołało stworzyć wersję gry na poprzednią generację konsol. Jedyny problem? Wyglądała ona paskudnie.

Tworzenie Dragon Age Inkwizycja było niezwykle problematyczne przez zupełnie inną, niż dzisiaj politykę Electronic Arts, zmuszanie do używania Frostbite Engine czy crunch. Ciekawe, czy tytuł, który otrzymaliśmy w 2014 byłby sporo lepszy, gdyby nie zdecydowano się porzucić leciwych PS3 i X360?