Reklama
aplikuj.pl

Co ludzie sądzą o lotach SpaceX Starship? Niedawna konferencja odpowiada

o lotach SpaceX Starship, SpaceX Starship

Trwają ustalenia na temat tego, czy pozwolić firmie SpaceX na wznowienie lotów w zakładzie firmy w Boca Chica w Teksasie. Dokonuje tego FAA, czyli Federalna Administracja Lotnictwa USA, która nie tylko bazuje na swoich ustaleniach, ale też temu, co odczuwają lokalni mieszkańcy, a ci o lotach SpaceX Starship mieli do powiedzenia naprawdę dużo.

Społeczeństwo o lotach SpaceX Starship. Te przesłuchania są kluczowe na drodze ku podbijaniu kosmosu

Informacje czerpiemy zarówno z serwisu CNET , jak i Ars Technica. Ich przedstawiciele byli bowiem na miejscu, kiedy trwały przesłuchania mieszkańców i zapisali kilka wypowiedzi, które prezentują sobą całkowicie odmienne podejścia co do lotów związanych z kosmicznym statkiem Starship firmy SpaceX. Ten finalnie ma zapewnić astronautom i tym samym jednocześnie kolonizatorom, transport bezpośrednio z Ziemi na Marsa.

Czytaj też: Rozpoznawanie twarzy w brytyjskich szkołach. Dzieci płacą w ten sposób za posiłki

o lotach SpaceX Starship, SpaceX Starship

Przez ponad trzy godziny głosy w sprawie zezwolenia na loty SpaceX w placówce w Teksasie były zupełnie odmienne. Nic dziwnego. Jedni wyrażali obawy co do spokoju, a nawet bezpieczeństwa okolicy, z czego wyróżniają się słowa Sharon Wilcox, przedstawicielki organizacji non-profit Defenders of Wildlife, zajmującej się ochroną przyrody w Teksasie. Ta stwierdziła, że jej organizacja jest „głęboko zaniepokojona bezpośrednimi, pośrednimi i skumulowanymi skutkami” często wybuchowych startów rakiet, które same z siebie są też bardzo głośne.

Czytaj też: Facebook tworzy metaverse. Wirtualną rzeczywistość mają kreować tysiące pracowników

Jak tu jednak nie docenić cudownego widoku wzbijających się w przestworza gigantów? Z drugiej bowiem strony ludzie (zwłaszcza ci, którzy nie mieszkali w okolicy), chwalili firmę za rozwój technologii oraz zbawienny wpływ na społeczeństwo. „Nie tylko proszę, ale błagam o udzielenie im tego zezwolenia” – nawet takie słowa padały podczas przesłuchania, którego ostatnia sesja zostanie zakończona we środę (20.10). Wtedy też zostanie zakończony kolejny etap, przed którym stoi firma Elona Muska na drodze ku podboju kosmosu.