Reklama
aplikuj.pl

One Day, 2050 – Sony ma pomysł na miasta na oceanie

One Day, 2050, Sony na miasta na oceanie, miasta na oceanie

Jeśli w przyszłości zmiany klimatyczne zmuszą ludzkość do podbicia oceanu, projektanci firmy Sony będą mogli dumnie spytać „a nie mówiliśmy”? Premiery doczekał się projekt Sony o nazwie „One Day, 2050„, który przedstawia to, co może czekać Tokio do 2050 roku, jeśli nie spowolnimy rosnącego każdego roku poziomu mórz i oceanów przez topniejące lodowce.

Sony w ramach One Day, 2050 odpowiedziało na pytanie, do czego może zostać zmuszona ludzkość

One Day, 2050 powstało jako współpraca między projektantami, wizjonerami firmy Sony i pisarzami, brylującymi w gatunku science-fiction. Ci wspólnie przeprowadzili warsztaty, aby spróbować odpowiedzieć na to, jak będzie wyglądać nasze otoczenie i codzienność, jak również samo podejście do życia w 2050 roku. Ten wysiłek zaowocował serią prototypów i krótkich opowiadań science fiction.

Czytaj też: Może wakacje na platformie wiertniczej? THE RIG Arabii Saudyjskiej dokładnie to zaoferuje

Wedle tej wizji w 2050 roku ludzie, którzy zostali pozbawieni domów przez podnoszący się poziom wody, musieliby zamieszkać w „HABITAT”, rozpoczynając swoje koczownicze życie na oceanach. Nadmorskie miasta zostaną zastąpione zaawansowanymi technologicznie pływającymi statkami-mieszkaniami, dryfującymi po wodzie w poszukiwaniu pożywienia i bezpiecznej przystani. Składałyby się z podwójnej konstrukcji, pozostającej stabilną nawet podczas burzy.

Czytaj też: Oto luksusowy trimaran Bond Girl inspirowany towarzyszkami agenta 007

Ich konstrukcja obejmowałaby trzy połączone ze sobą schodami poziomy („piętra”), ich wyposażenie objęłoby magazyny energii, panele słoneczne na dachach, systemy uzdatniania wody i utylizacji odpadków, czyli innymi słowy wszystko, co pozwoliłoby ludziom na przeżycie na statku. W razie potrzeby łączyłyby się ze sobą w coś na wzór miast.