Reklama
aplikuj.pl

Może wakacje na platformie wiertniczej? THE RIG Arabii Saudyjskiej dokładnie to zaoferuje

Może wakacje na platformie wiertniczej, THE RIG Arabii Saudyjskiej, THE RIG

W sierpniu eksport ropy naftowej Arabii Saudyjskiej wzrósł do najwyższego poziomu od siedmiu miesięcy, kiedy to dostarczał na rynek około 6,45 mln baryłek dziennie. Kraj uzyskuje z tej działalności tak ogromny przychód, że postanowił właśnie poniekąd uświęcić to źródło gotówki, tworząc THE RIG. Dzięki niemu, w przyszłości będziecie mogli zaliczyć wyjątkowe wakacje na platformie wiertniczej.

THE RIG, czyli wakacje na platformie wiertniczej

Arabia Saudyjska, która posiada około 17% ujawnionych światowych rezerw ropy naftowej, już w przeszłości ogłosiła nową strategię. Zamiast rezygnować z wydobycia ropy, ma zamiar przerobić swoje platformy wiertnicze na te bardziej przyjazne dla środowiska. Przejaw zamiłowania kraju do tego biznesu przyjmie namacalną formę, jako że państwowy fundusz majątkowy Arabii Saudyjskiej, ujawnił THE RIG, czyli wypoczynkowy ośrodek o powierzchni 150000 metrów kwadratowych, inspirowany platformami wiertniczymi na morzu.

Czytaj też: Wybierasz się na wakacje? Sprawdź co wymyślili Uber i Kiwi.com

THE RIG bazuje na tradycyjnej, nieokreślonej dokładnie platformie wiertniczej w Zatoce Perskiej, ale dorzuca do niej trzy rozległe hotele z łącznie 800 pokojami, 11 restauracjami, kolejką górską, zjeżdżalnią, diabelskim młynem, sprzętem do skoków na bungee, czy nurkowania. Zapewni też możliwość zaliczenia wycieczki łodzią, jachtem lub helikopterem.

Czytaj też: Jak organizować tanie podróże? Garść praktycznych porad

Na ten moment lokacja jest tajemnicą, jak zresztą nawet to, czy THE RIG zostanie zbudowany od podstaw, czy obejmie przebudowę obecnej platformy wiertniczej. Otwarcie również jest tajemnicą, ale THE RIG jest częścią strategii funduszu Arabii Saudyjskiej na lata 2021-2025.