Reklama
aplikuj.pl

Samsung Galaxy Awards – nagrody dla najlepszych twórców na TikToku

Samsug Galaxy Awards to pierwsza edycja nagród dla najlepszych tiktokerów. Wyróżnione profile mogą udowadniać, że w najpopularniejszej aplikacji na świecie można znaleźć wartościowe treści.

Pierwsza edycja Samsung Galaxy Awards

Samsung Galaxy Awards to konkurs stworzony wspólnie przez Samsunga oraz newonce. Spośród rodzimych tiktokerów jury wyłoniło zwycięzców w pięciu kategoriach. Sędziami byli – piosenkarka Rosalie, prezes newonce.media Mih Michalski, szefowa marketingu Samsunga Magda Sielachowicz-Nowakowska, strateg marki TikTok Dominika Skirlo oraz influencer Kuba Norek. Jak przekonywali jurorzy, wybór nie był łatwy, a liczba wartościowych profili przerosła ich oczekiwania.

Na zwycięzców czekały nagrody w postaci 10 000 zł, smartfonów Samsung Galaxy A52s 5G oraz słuchawki Samsung Galaxy Buds2.

Czytaj też: Aktualizacja PS5 bez zaskoczeń, a Xbox dostaje podstawowe funkcje

Nagrody dla najlepszych tiktokerów przyznane

TikTok to najpopularniejsza aplikacja na świecie, choć nie ukrywajmy, dobrą opinią cieszy się głównie wśród najmłodszych. Na TikToku, podobnie jak na YouTubie, nie trudno jest trafić na treści niskich lotów, ale nie brakuje wśród nich prawdziwych perełek. Oto poszczególne kategorie, w których przyznane zostały nagrody.

Talent muzyczny/taneczny:

Talent aktorski:

Talent foto/video

Twórca nieszablonowy

Nagroda publiczności

Została również przyznana nagroda specjalna, która również trafiła do MamyNaObrotach.

hMamaNaObrotach

Jeśli jesteście z grona osób, które nie mają dobrego zdania o poziomie treści na TikToku, duża część nominowanych profili może Wam nieco zmienić pogląd na serwis. Wystarczy tu zobaczyć choćby animacje pojawiające się na profilu filsoon.tv, body painting na profilu izaaawisz, czy wyglądającego dosłownie jak Adele Lucasa Adelona.

Wydaje mi się, że TikTok ma jedną niezaprzeczalną zaletę. Oprócz znacznie niższego poziomu wejścia niż YouTube pod kątem umiejętności i (początkowo) nakładu pracy, daje szansę na zaistnienie osobom niekoniecznie lubiącym pokazywać się publicznie. Łatwiej jest zaśpiewać, zatańczyć czy pokazać swój talent przez nawet kilkanaście sekund przed aparatem smartfonu, niż dużą publicznością. Widać to było podczas gali. Często osoby, które na TikToku wydają się bardzo pewne siebie, w rzeczywistości są osobami nieco skrytymi. Można to uznać za znak czasów. Dzisiaj nie każda popularna osoba musi być od razu lwem salonowym. Myślę, że to głównie z tego powodu TikTok stale zyskuje na popularności.