Reklama
aplikuj.pl

Szczegóły God of War na PC – to nie będzie prosty port

god of war

PlayStation ogłosiło kolejną produkcję zmierzającą na komputery PC. Tym razem, gracze niekorzystający na co dzień z konsol będą mogli zapoznać się z przygodami Kratosa w God of War.

God of War niesamowitym hitem

Nowe God of War zadebiutowało 20 kwietnia 2018 roku. Jak się okazuje, Sony zdołało sprzedać tytuł ekskluzywnie dla konsol Sony w luczbie… 19,5 miliona kopii. Wynik jest tak dobry, że początkowo nie mogłem w niego uwierzyć, myśląc, że to błąd. Wiadomo, to silna marka, ale żeby gracze aż tak pokochali tę produkcję? Coś niesamowitego, uświadamiającego z jakim wyzwaniem mierzą się twórcy kontynuacji. Dla porównania – na premierę, Cyberpunk 2077 sprzedał 13 milionów kopii, co również jest spektakularnym wynikiem.

Czytaj też: Gameplay Resident Evil 4 VR wygląda dobrze, ale gracze nie chcą tej wersji

Teraz jednak Sony uznało, że pora na dopracowany port na PC, co jest kontynuacją ich strategii polegającej na tworzeniu gier najpierw na konsolę, a następnie wydawanie ich na komputerach, kilka lat później. Kto chce może zagrać wcześniej i kupić konsolę, a kto woli zostać przy PC – musi zaczekać.

God of War na PC

God of War z 2018 roku trafi na komputery PC niemalże trzy lata po swojej premierze na konsoli PlayStation 4. Tytuł dostępny będzie od 14 stycznia 2022.

Czytaj też: Aktualizacja PS5 bez zaskoczeń, a Xbox dostaje podstawowe funkcje

Co Sony zapowiada w ramach tej wersji gry? Deweloperzy zdradzili czego spodziewać się po zoptymalizowanej dla graczy PC przygodzie.

  • Grafika wysokiej jakości Wspaniała jakość obrazu udoskonalona z myślą o użytkownikach komputerów. Ciesz się prawdziwą rozdzielczością 4K na kompatybilnych urządzeniach oraz z odblokowanym limitem klatek na sekundę dla optymalnej wydajności. Wybieraj spośród szerokiego wachlarza gotowych ustawień oraz opcji, takich jak wyższa rozdzielczość cieni, ulepszone odbicia w przestrzeni ekranu, GTAO czy SSDO.
  • Obsługa technologii NVIDIA® DLSS oraz NVIDIA® Reflex. Odkryj doskonałe połączenie jakości z wydajnością. Wykorzystaj moc kart graficznych NVIDIA RTX™ i poznaj możliwości technologii DLSS (Deep Learning Super Sampling), umożliwiającej grę w wyższej rozdzielczości i przy wyższych ustawieniach graficznych. Ciesz się niesamowicie responsywną rozgrywką dzięki technologii redukcji opóźnień NVIDIA Reflex, która pozwoli Ci szybciej reagować i wyprowadzać skomplikowane kombinacje ciosów.
  • Personalizacja sterowania. Graj po swojemu. Dzięki obsłudze kontrolerów bezprzewodowych DUALSHOCK®4 i DUALSENSE® oraz wielu innych kontrolerów, a także możliwości w pełni swobodnego przypisywania klawiszy i przycisków myszy możesz dostosować sposób wykonywania każdej czynności do swojego stylu gry.
  • Obsługa monitorów ultrapanoramicznych. Zanurz się w świat gry głębiej niż kiedykolwiek przedtem. Przemierzaj krainę skandynawskich mitów, napawając się niesamowitymi widokami w trybie szerokoekranowym. Dzięki obsłudze właściwego dla monitorów ultrapanoramicznych formatu 21:9 God of War™ oferuje prawdziwie kinową jakość obrazu, która tylko potęguje filmowy rozmach produkcji.