Reklama
aplikuj.pl

Specjaliści Battlefield 2042 budzą kontrowersje

battlefield 2042

Battlefield 2042 zapowiadał się doskonale. Teraz jednak gracze co chwilę znajdują powody do narzekania na tę produkcję i czasem ciężko się im dziwić. Jedna ze specjalistek posiada bowiem wallhack.

Specjaliści Battlefield 2042

EA i DICE opublikowali nowy materiał wideo przedstawiający pięciu, z dziesięciu, dostępnych na premierę specjalistów. Specjaliści, inspirowani tradycyjnymi klasami Battlefield, posiadają unikatową specjalizację i cechę, które definiują ich styl gry, jednak całą resztę wyposażenia można w pełni personalizować.

Navin Rao, Santiago „Dozer” Espinoza, Emma „Sundance” Rosier, Ji-Soo Paik i Constantin „Angel” Anghel zaprezentowali w materiale nie do końca przypadli do gustu wszystkim graczom. Choć materiał wideo w momencie pisania tego wpisu ma 36 tysięcy łapek w górę, to jednak jest też 11 tysięcy w dół. Ogromne wątpliwości co do rozgrywki budzi postać Ji-Soo Paik, której umiejętnością jest… widzenie przez ściany. Tego typu pomysł mógłby paść w studiu deweloperskim jako żart, a tymczasem trafi on na premierę do gry. Chciałoby się mieć nadzieję, że gracze na prywatnych serwerach uniemożliwią rozgrywkę tą bohaterką, ale… na premierę nie będzie prywatnych serwerów.

Czytaj też: W Saints Row zbudujemy kryminalne imperium

W polskim internecie do tego rozgorzała dyskusja na temat poprawności językowej. Opis niebinarnej Sundace głosi w Polsce „Sundance zdecydowanie lubi żyć na krawędzi. To uzdolnionu i nieustraszonu przeciwniku, któru wiodłu dwa bardzo różne życia. Pierwsze jako modelowu żołnierzu w Armée de Terre. Drugie – wcześniejsze i znacznie mroczniejsze – jako zaufanu wspólniku jednego z najbardziej wpływowych paryskich syndykatów przestępczych. To ostatnie, niestety, wróciło i doprowadziło do przedwczesnego zakończenia kariery wojskowej Sundance.” Oficjalnie nie jest to poprawna językowo forma, więc delikatny temat budzi emocje.

Co potrafią specjaliści?

Jakie umiejętności posiadają zaprezentowani specjaliści, prócz wallhackiem Ji-Soo? Constantin „Angel” Anghel jako ekspert od zaopatrzenia zapewnia swojej drużynie pancerz i amunicję. Może też wezwać sygnalizator, który umożliwia wymianę wyposażenia. Santiago „Dozer” Espinoza używa tarczy balistycznej SOB-8 jako tarana, do ochrony przed wrogim ostrzałem oraz by zmniejszać dystans do przeciwników.

Czytaj też: Film Uncharted otrzymał zwiastun! Holland jako Drake

Navin Rao zakłóca działanie systemów wrogich pojazdów, unieszkodliwia Szariki oraz uruchamia obronę bazy na odleglość. Emma „Sundance” Rosier ma wystarczająco dużo ładunków wybuchowych i doświadczenia, aby bardzo utrudniać życie wrogom.