Reklama
aplikuj.pl

Prezes Intela o niedoborach na rynku. Mamy dla Was złe wiadomości

Nadchodzi nowa era dla Intela, prezes Intela, Pat Intel, Intel, era dla intela

Eksperci w branży, a przynajmniej ci, którzy mają w niej pozornie najwięcej do powiedzenia, wydają się być zgodni co do tego, jak długo potrwa obecna sytuacja na rynku chipów. Co ciekawego miał do powiedzenia prezes Intela o niedoborach na rynku?

Wielkie trio, czyli CEO AMD, NVIDIA i teraz Intela są zgodni co do jednego – na niskie ceny i wysoką dostępność sobie poczekamy

Na to pytanie odpowiada fragment wywiadu, którego Pat Gelsinger udzielił CNBC, gdzie wspomniał dokładnie o tym samym, o czym w przeszłości wspomniała Lisa Su, czyli CEO AMD. Według niej niedobory na rynku półprzewodników potrwają aż do drugiej połowy następnego roku, co pokrywa się z szacunkami Gelsingera.

Czytaj też: Kolejna szansa na tanie karty graficzne. Mowa o AMD Navi 24

Jesteśmy teraz w najgorszym momencie; z każdym kwartałem przyszłego roku będziemy się stopniowo poprawiać, ale do 2023 r. nie osiągniemy równowagi między podażą a popytem

— powiedział Pat Gelsinger dla CNBC.

Czytaj też: Największa morska farma wiatrowa coraz bliżej ukończenia. To Hornsea Two

Gdyby tego było mało, podobnego zdania jest Jensen Huang, CEO NVIDIA, wedle którego słów z sierpnia, problemy z dostawami będą trwały jeszcze przez większość przyszłego roku. Innymi słowy, czyżby na kupno karty graficznej w racjonalnej cenie przyszło nam czekać do 2023 roku?