Reklama
aplikuj.pl

W Rosji zakazano sprzedaży kilkudziesięciu smartfonów Samsung

Samsung jest jednym z najpopularniejszych producentów smartfonów na świecie. Również w rankingach sprzedaży zajmuje topowe miejsca. trudno sobie wytłumaczyć powód, dla którego w jakimś kraju ich sprzedaż byłaby zakazana. A jednak. W Rosji zakazano właśnie sprzedaży aż 61 modeli Samsungów. Dlaczego?

Zaczęło się od systemu płatności Samsung Pay. System został uruchomiony w 2015, a w Rosji – w 2016 roku. W tym kraju jest on trzecim najpopularniejszym rodzajem płatności elektronicznych. Dlaczego więc stanowił problem? Chodzi o naruszenie patentu szwajcarskiej firmy SQWIN SA, która opracowała go 8 lat temu. Nie są to czcze zarzuty, bo potwierdził je Moskiewski Sąd Arbitrażowy.

Czytaj też: Już wkrótce zadebiutują nowe smartfony Honor – Honor X30i i X30 Max

Choć wydawałoby się, że zakaz powinien obejmować tylko Samsung Pay, to ostatecznie zakazano sprzedaży i importu aż 61 modelu smartfonów, które ten standard płatności obsługują. Dotyczy to więc flagowców, takich jak Galaxy S21 czy Galaxy Z Flip 3, ale nie tylko, bo łapią się na to też starsze modele z niższej półki.

Czytaj też: Koniec przecieków. Oppo K9s zadebiutował. Co oferuje?

Sprawa jest więc poważna, zwłaszcza że W pierwszym kwartale tego roku Samsung znalazł się na drugim miejscu w rankingu sprzedawców smartfonów w Rosji. Można być więc pewnym, że firma nie pozostawi tej sprawy bez reakcji i wkrótce usłyszymy o rozpoczęciu walki.