Reklama
aplikuj.pl

Lennar, czyli największe na świecie osiedle domów wydrukowanych w 3D

Lennar, największe na świecie osiedle wydrukowanych w 3D domów

Firma Icon ogłosiła właśnie współpracę z BIjarke Ingels Group, na mocy której rozpoczęto projekt Lennar, mający zapewnić światu „największe osiedle domów wydrukowanych w 3D”. To powstanie w Austin w Teksasie, ale gdzie dokładnie? Tego nie wiemy.

Projekt Lennar będzie największym takim na świecie

Projekt ma się rozpocząć w 2022 roku i to wtedy najpewniej poznamy więcej szczegółów na czele z najważniejszym, czyli cenie poszczególnych domów (wcześniejsze wydrukowane w 3D domy Icon kosztowały 450000 dolarów). Nie wiemy jednak na ten moment nic na temat wymiarów, liczby i rodzaju pokojów, bo Icon powiedziało tylko, że będą to jednorodzinne domy piętrowe, których dachy ozdobią panele słoneczne.

Czytaj też: Druk 3D zwiększył wydajność reaktora elektrochemicznego

Zaprojektowane jako zróżnicowana kolekcja współczesnych przestrzeni mieszkalnych, domy przyjmą różnorodne, charakterystyczne koncepcje przestrzenne. Podejście projektowe unowocześnia estetykę podmiejskiego domu, podczas gdy technologia druku 3D teksturuje i zapewnia charakterystyczne punkty styku dla każdej przestrzeni. Swoboda formy, którą zapewnia ta technologia budynku łączy się z tradycyjnymi materiałami konstrukcyjnymi tworzyć domy, które są wyjątkowe zarówno pod względem estetycznym, jak i fizycznym

– twierdzi firma Icon.

Czytaj też: Małe generatory termoelektryczne z drukarki 3D w zasięgu nowego filamentu

Sam proces budowy będzie bardzo podobny do innych drukowanych w 3D projektów i zaangażuje wielką drukarkę 3D Vulcan, która będzie wytryskiwać ze swojej dyszy cementopodobną mieszankę „warstwa po warstwie”, aby stworzyć podstawową strukturę każdego domu, czyli głównie ściany. Po tym do akcji wkroczą ludzie, przed którymi stanie wyzwanie stworzenia dachu, wstawienia okien, drzwi i wykończenia wszystkiego.