Reklama
aplikuj.pl

Volvo przerobiło zestaw Lego Technic na rzeczywistą maszynę LX03

Volvo zestaw Lego Technic na rzeczywistą maszynę LX03, Volvo LX03

Volvo CE, czyli oddział firmy, zajmujący się m.in. ciężkimi maszynami budowlanymi, zapewnił nam wgląd na proces badawczo-rozwojowy nad elektrycznym prototypem pojazdu budowlanego. Najciekawsze jest to, że ten jest inspirowany Volvo LX03, które do tej pory funkcjonowało, jako zestaw Lego Technic.

Volvo LX03 z zestawu Lego Technic

Volvo LX03 jest więc pierwszym sprzętem tego typu, które nie tyle dało życie zestawowi Lego, co powstało na jego podstawie. Tę maszynę budowlana w formie koncepcji widzieliśmy już w 2018 roku, ale teraz Volvo pokazało nam jej obecny stan i rzeczywisty model. Zmieniając zestaw LEGO w prawdziwe narzędzie pracy, Volvo nie odbiega od oryginału, przez co podobieństw jest cała masa.

Czytaj też: Elektryczne maszyny ciężkie Volvo po testach. Co potrafi elektryczna koparka i ładowarka kołowa?

Prototypowy elektryczny pojazd budowlany Volvo LX03 ma ten sam układ napędowy, co L25 Electric, czyli dostępny w ofercie Volvo pojazd elektryczny. Volvo wprowadziło jednak do LX03 więcej zautomatyzowanych funkcji, całkowicie najwyraźniej porzucając potrzebę operatora w kabinie, której ta maszyna po prostu nie ma. Jest za to w stanie działać do maksymalnie ośmiu godzin na jednym ładowaniu w zależności od obciążenia.

Czytaj też: Volvo pokazało pierwszy na świecie pojazd z ekologicznej stali

Warto jednak podkreślić, że w tej chwili Volvo LX03 nie jest dostępne na rynku, a firma nie ma żadnych planów wprowadzenia go do oferty na ten moment. Ma jednak nadzieję wyciągnąć naukę z tego procesu i zastosować ten sam unikalny proces w przyszłych projektach – stąd zresztą brak szczegółów co do specyfikacji Volvo LX03.