Reklama
aplikuj.pl

Snoop Dogg zdradził soundtrack GTA 6?

gta

Seria Grand Theft Auto słynie ze swoich legendarnych ścieżek dźwiękowych. Czyżby deweloperzy już teraz szukali utworów do GTA 6, a może… jest to spore nieporozumienie? I co w tym wszystkim robi Snoop Dogg?

Ścieżka dźwiękowa GTA 6

Zawsze, gdy słyszymy o jakichkolwiek planach dotyczących odnawiania danych gier, pada to samo pytanie – co z oryginalną ścieżką dźwiękową? Deweloperzy często wykupują licencje na dane utwory na wiele lat, ale w końcu przychodzi taki dzień, gdy sprzedaż musi zostać wstrzymana, bo prawa się skończyły. Dlatego też fani klasycznych, trójwymiarowych GTA tak bardzo obawiają się to, czy będą mogli znów słuchać kultowych utworów z np. Vice City.

Na pewno ciekawym tematem jest to, jak wcześnie Rockstar rozpoczyna poszukiwania nowych utworów do swoich gier? Ostatnie doniesienia mogą wskazywać na to, że dość wcześnie, ale… czy na pewno?

Snoop Dogg o utworach Dr. Dre

Serwis Rolling Stone poinformował, że w najnowszym epizodzie ich podcastu Rolling Stone Music Now usłyszymy wywiad ze Snoop Doggiem, który miał zdradzić, iż Dr. Dre pracuje nad nową muzyką, a niektóre z jego utworów są powiązane z grą Grand Theft Auto. Zdaniem rapera, Dr. Dre zaprezentuje część nowych utworów poprzez GTA.

Czytaj też: Kudłaty w nowej bijatyce Warner Bros.

Co ciekawe, Rockstar Games odmówiło komentarza na ten temat, nie negując takiej możliwości. Pojawiły się zatem spekulacje dotyczące tego, czy Dr. Dre tworzy muzykę do nowego Grand Theft Auto 6? Premiera utworów w grze brzmi, jak coś nowego i atrakcyjnego.

Dr. Dre w GTA, ale nie w VI

Możliwe jednak, że słowa Snoop Dogga wprowadziły nas w błędne myślenie, że chodzi o GTA 6. Snoop Doggowi prawdopodobnie chodziło oczywiście o grę wideo, ale nie mowa tutaj o GTA 6 czy GTA The Trilogy, a o… Grand Theft Auto Online.

Czytaj też: DLC do Resident Evil Village oraz remake RE 4 – co mówią przecieki?

Rockstar ma szykować nową aktualizację swojego wirtualnego świata, w którym pojawi się nowa zawartość związana z klubami nocnymi. W końcu Dr. Dr (jako on sam!) pojawił się już w GTA:O w dodatku Cayo Perico Heist, więc współpraca rapera z Rockstarem może się dalej rozwijać.

Plany wobec Dr. Dre w dodatku Cayo Perico Heist mogły być o wiele większe, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło, bo we wszystkim przeszkodziła pandemia, a pracownicy Rockstara musieli stworzyć dodatek z zupełnie nową mapą w domach, co utrudniało prace. Być może Dre jednak powróci.