Reklama
aplikuj.pl

Branża growa w rozkwicie. PS5 sprzedaje się jak szalone, a Resident Evil bije rekordy

ps5

Sony i Capcom mają powody do zadowolenia. Ostatnie informacje dotyczące wyników obu firm pokazują, że działania producentów podobają się graczom, którzy wydają spore kwoty na ich produkty.

PlayStation 5 idzie w milionach

Sony początkowo mogło mieć obawy o to, czy ich złota era zapoczątkowana przez PlayStation 4 nie skończy się z premierą nowej generacji konsol. Xbox Series X jest najmocniejszą konsolą na rynku, a do tego Microsoft prężył muskuły za pomocą Xbox Game Pass. Cóż, MS dalej oferuje wiele gier za śmiesznie małe pieniądze, a Xbox to najlepszy pod względem osiągów sprzęt do grania, ale gracze pozostali przy PlayStation.

Czytaj też: Snoop Dogg zdradził soundtrack GTA 6?

Nowy raport Sony wskazuje na to, że w okresie od lipca do września 2021, gracze kupili 3,3 miliona sztuk PlayStation 5. W trzy miesiące, ponad trzy miliony. Te liczby robią wrażenie! Aktualna sprzedaż ogólna konsoli PS5 (która dalej jest ciężko dostępna) to 13,4 miliona egzemplarzy. Cóż, z taką sprzedażą sprzętu do grania, nie dziwne, że Sony przygotowuje tak „odważne” prezentacje gier, jak wczorajsze State of Play, które było zdecydowanie tylko dla fanów mniejszych produkcji.

Szaleństwo w Capcomie

Powodów do narzekań nie ma może mieć również Capcom, który zaprezentował kilka danych dotyczących sprzedaży ich gier. Nowy raport mówi o tym, iż Resident Evil Village sprzedał się już w pięciu milionach kopii. Co najlepsze – jest to wynik osiągnięty szybciej, niż zrobiło to Resident Evil VII: Biohazard. Skoro jesteśmy już przy siódemce – ta odsłona serii przekroczyła 10 milionów sprzedanych kopii i jest to pierwsze takie osiągnięcie tej marki. Jeśli nie graliście, to polecam z całego serca. To świetna gra!

Czytaj też: Wojownicy Multiversus – Gandalf kontra Kudłaty, Rick kontra Batman

Capcom podzielił się również innymi informacjami, na które warto zwrócić uwagę. Cała seria Resident Evil sprzedała już 120 milionów gier, a Monster Hunter – 78 milionów. Street Fighter też ma się czym chwalić, bo marka dobiła do 47 milionów sprzedanych kopii. Mega Man to 37 milionów. Devil May Cry – 24 miliony, a Dead Rising – 14 milionów.

Mocna pozycja Monster Huntera to też efekt ostatnich wydań tej serii. Monster Hunter World przekroczył 20 milionów sprzedanych sztuk, a Monster Hunter Stories 2 – 1,3 miliona. Kiedy coś nowego od Capcomu? Firma zapowiada, że nie zamierza wydać żadnej dużej gry do 31 marca 2022.