Reklama
aplikuj.pl

WhatsApp w końcu pozwoli przenieść historię czatu z iPhone’a na Androida

Prywatność WhatsApp, Whatsapp

W końcu historię czatu z komunikatora WhatsApp będziemy mogli przenieść pomiędzy smartfonami działającymi na innej platformie – z iPhone’a na Androida, choć nie będzie to aż takie łatwe, jak powinno.

Przeniesiemy historię czatu WhatsApp, o ile posiadamy odpowiedni kabel

WhatsApp w końcu dostrzegł, jak użytkownikom przeszkadza utrata historii rozmów, po przerzuceniu się na nowy smartfon. Jednak nadal pozostawał problem przy przenoszeniu się na urządzenie działające pod kontrolą innego systemu operacyjnego. Dlatego też Google intensywnie współpracowało z komunikatorem, by dać możliwość posiadaczom iPhone’ów łatwe i przyjemne przeniesienie się na Androida, bez obaw o utratę historii naszych rozmów.

Czytaj też: Poco M4 Pro 5G – premiera tuż za rogiem. Co o nim wiemy?

Będzie to jednak możliwe tylko po uprzednim połączeniu ze sobą urządzeń przy pomocy kabla i zeskanowaniu kodu QR. Wówczas system zadziała sam, dopasowując i instalując aplikację z Google Play. Następnie będziemy mogli przenieść historię wiadomości WhatsApp, wraz z wiadomościami głosowymi i multimediami.

Czytaj też: Oppo A54s debiutuje. Przyjrzyjmy się jego specyfikacji

Fakt posiadania odpowiedniego kabla USB-C – Lightining jest problematyczny, a na dodatek w czasie przenoszenia historii czatów, nasze dane nie będą chronione. A gdyby tego było mało, nie każdy smartfon z Androidem będzie to obsługiwać. Dotyczy to tylko urządzeń Samsung galaxy i Google Pixel, choć później transfer będzie możliwy na każdym smartfonie z Androidem 12.