Reklama
aplikuj.pl

Hyundai pokazał swoje inteligentne koła e-Control z silnikiem

inteligentne koła e-Control z silnikiem, Hyundai e-Control

Hyundai Mobis zaprojektował i następnie przekuł w rzeczywistość inteligentne koła e-Control z silnikiem elektrycznym, które następnie zamontował na koncepcyjnym samochodzie M.Vision 2Go. Teraz więc, po kilku latach od ujawnienia projektów i pomysłów, doczekaliśmy się działającego prototypu.

Inteligentne koła e-Control mogą odmienić przyszłość motoryzacji

Hyundai Mobis stworzył działający prototyp M.Vision 2Go, a każde z jego kół jest wyjątkowe. Określane mianem modułów, inteligentne koła e-Control łączą w sobie układ kierowniczy, hamulcowy, elektryczny napęd i zawieszenie, będąc w stanie robić rzeczy, będące poza zasięgiem zwyczajnych kół. Największym ostatnim wyzwaniem, przed którym stanęła firma, było opracowanie ECU niezbędnego do sterowania wieloma zintegrowanymi funkcjami w czasie rzeczywistym.

Czytaj też: Najdroższy na świecie SUV. Karlmann King będzie Was kosztował 12 milionów

e-Corner odmienia zupełnie tradycyjne podejście do motoryzacji, pozwalając zintegrować w sobie tak naprawdę wszystkie najważniejsze elementy. Mowa o układzie napędowym, hamulcowym, zawieszenia i nawet kierowniczym, które współpracują ze sobą po zintegrowaniu w tradycyjnym czterokołowym pojeździe poprzez cyfrowe sterowanie „by-wire”.

Czytaj też: Audi zwiększyło zasięg SUVów e-tron aktualizacją. Szkoda że nie OTA

Te inteligentne koła Hyundaia zapewniają możliwość obrotu wszystkich kół o całe 90 stopni i do jeszcze okazalszych osiągnięć brakuje im tylko przegubowych robotycznych nóg. Teraz jednak Hyundai Mobis skupi swoją uwagę na opracowaniu platformy w formie deskorolki, która pozwoli w najlepszym stopniu wykorzystać koła e-Corner do 2023 roku.