Reklama
aplikuj.pl

XPG Lancer DDR5, to pierwsze gamingowe DDR5 ADATA

XPG Lancer DDR5, pierwsze gamingowe DDR5 ADATA

Gamingowy oddział firmy ADATA ujawnił swój pierwszy zestaw pamięci operacyjnej nowej generacji. Debiut zaliczyły właśnie pamięci XPG Lancer DDR5, będące w rzeczywistości pierwszymi DDR5 dla graczy,

Premiera XPG Lancer DDR5-5200

Zestawy XPG Lancer DDR5, kiedy już trafią na rynek w nieznanej cenie, będą oferowane zarówno pojedynczo, jak i w parach z 16 GB pojemności na moduł. Po stronie wyglądu te modele sprowadzają się do dwuczęściowej obudowy, której jednolity radiator przecina w połowie ukośna kreska, oddzielając matowy, gładki fragment od tego okraszonego widocznymi białymi liniami. Trzecim elementem jest, obowiązkowy w dzisiejszych czasach, mleczny dyfuzor dla ozdobnych diod RGB.

Czytaj też: DDR5 kompatybilne z LEGO. Galax pokazał swoje moduły z rodziny GAMER

Po stronie wydajności, XPG Lancer DDR5 występuje w wersji DDR5-5200, co oznacza, że oferuje do 5200 MT/s przy zachowaniu taktowania na poziomie 2600 MHz. Na pokładzie nie zabrakło oczywiście obowiązkowej „sekcji zasilania” PMIC, jak i wbudowanego ECC.

Czytaj też: Na tanie karty poczekamy dłużej. Wielka zmiana Ethereum przesunięta

XPG zadbało też o obsługę technologii Intel XPG 3.0, która gwarantuje, że Lancer DDR5 będą działać stabilnie, oferując topową wydajność.