Reklama
aplikuj.pl

Nowe dyski SSD od Kingston. Oto FURY Renegade na PCIe 4.0

Nowe dyski SSD od Kingston, FURY Renegade na PCIe 4.0

Kingston ogłosił właśnie premierę swoich nowych dysków SSD FURY Renegade na PCIe 4.0, czyli oczywiście złącze M.2. Te należą zdecydowanie do modeli w segmencie o najwyższej wydajności, a ich ceny i dostępność zweryfikuje przyszłość.

Premiera nowych dysków SSD FURY Renegade od Kingston

Dyski Kingston FURY Renegade są dostępne w pojemności 500 GB oraz 1, 2 oraz… 4 TB. Spokojnie jednak – pojemność 4 TB została osiągnięta ciągle przy użyciu kości NAND TLC, a nie QLC, co potwierdza ograniczający 5-letnią gwarancję wskaźnik TBW, wynoszący dla poszczególnych modeli kolejno 500, 1000, 2000 i 4000 TB zapisu. Przygotujcie się jednak na to, że wersje 2 i 4 TB będą posiadały zapełniony układami laminat na obu stronach, co potwierdza różnica grubości (2,21 vs 3,5 mm).

Czytaj też: Szaleństwo z kartami graficznymi trwa. W tę ceny nie uwierzycie

Każdy z wariantów pojemnościowych wykorzystuje kontroler Phison E18, cztery linie PCIe 4.0 i dodatkowo jest chłodzony cieniutkim radiatorem z dodatkiem grafenu. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom SSD Kingston FURY Renegade będą idealnie pasować nawet do konsol PlayStation 5, ale tak skromne chłodzenie zwiastuje problemy z temperaturami przy obciążeniu.

Czytaj też: Xe-HP nie dla wszystkich. Raja Koduri potwierdza przyszłość nowych GPU

Po stronie wydajności najlepiej spisują się dwie najpojemniejsze wersje, oferując zarówno milion operacji IOPS, jak i 7300 MB/s odczytu i 7000 MB/s zapisu sekwencyjnego. 500-GB wariant jest już znacznie słabszy pod tym kątem, gwarantując „tylko” 3900 MB/s zapisu sekwencyjnego przy zachowaniu tego samego poziomu odczytu. Jednak po stronie operacji IOPS możecie liczyć na odczyt do 450000/900000 jednostek.