Reklama
aplikuj.pl

eFootball 2022 opóźniony. Rusza zwrot pieniędzy

efootball 2022

eFootball 2022 wciąż nie działa tak, jak powinien. Twórcy przedstawili nowe plany naprawy tytułu i wycofali się ze sprzedazy kontrowersyjnej paczki wirtualnych przedmiotów.

eFootball 2022 dalej w naprawie

Zaskoczę Was. Jestem chyba w tej mniejszości, która nie potrafi się dobrze bawić w FIFIE. System rozgrywki nudzi mnie niesamowicie i żadne spotkanie nie wydaje mi się ekscytujące. Mam wrażenie, że zawodnicy biegają jak po sznurku, a piłka specjalnie klei się do nóg piłkarzy. Całość wygląda dla mnie po prostu sztucznie.

W PESie za to ceniłem sobie to, że gra sprawia wrażenie, iż każdy zawodnik żyje swoim życiem. Czasem coś im nie wyjdzie przy danej akcji, czasem piłka poodbija się od zawodników i przeturla się do miejsca, gdzie nikogo nie ma – to mi się podoba. Za to zabawa z mechaniką FIFY sprawdza się dla mnie w trybie Volta, do którego chętnie co roku siadam.

Czytaj też: Rewelacyjne wyniki EA i Take-Two, ale jeden projekt trafił do kosza

Po co ten wstęp? Zapewne jak już się domyślacie – gram w eFootball 2022. I to do tego regularnie, wykonując wszystkie proste wyzwania stawiane przez producentów od premiery. Czy zwariowałem? Być może. Choć nie twierdzę, że eFootball 2022 jest idealny. Gra ma sporo błędów, a granie z kimś o niestabilnym łączu jest po prostu katorgą. Ale gdy wszystko działa, nie ma problemów z łączem – gra mi się i tak lepiej, niż w FIFĘ. No i zwróćcie uwagę, że w memach z grą są w kółko te same screeny. Podczas rozgrywki np. ani razu nie widziałem dziwnych twarzy.

Można więc powiedzieć, że jestem na bieżąco z tym co Konami wyprawia w tej grze. Właściwie… czego nie wyprawia. Bo tytuł był aktualnie w wersji 0.9.0, patch 0.9.1 miał pojawić się bardzo szybko, a w listopadzie mieliśmy już grać na 1.0. Ha-ha-ha. Tutaj potrzeba jeszcze sporo pracy i Konami w końcu zaktualizowało swoje plany. Pytanie tylko, czy zdążą przed wyludnieniem się serwerów? Dla porównania – w FIFA 22 grało w ciągu ostatnich 24 godzin, na samym Steamie – 40487 osób. W darmowy eFootball 2022… 1231 osób. Porażka jest ogromna.

eFootball 2022 – zmiany

Zmiana silnika gry zamiast wyjść na dobre, przyniosła wiele problemów. Konami wprowadza zatem zmiany w rozwoju gry. Dziś pojawił się patch 0.9.1. Mały patch skupia się na naprawie bugów i nie modyfikuje mechanik zabawy, ani nie wprowadza brakujących trybów gry.

Czytaj też: Nowe screeny z GTA The Trilogy oraz start wstępnego pobierania

eFootball 2022 w wersji 1.0 dostępny będzie dopiero na wiosnę 2022. Co z wersją mobilną gry, która również miała być dostępna w tym miesiącu? Konami przeniosło jej premierę na wiosnę 2022. Twórcy potrzebują dodatkowych miesięcy prac. Dodatkowo, wstrzymano sprzedaż pre-orderów na „Premium Player Pack”, rozpoczyna się zwrot pieniędzy, a zestaw już raczej się nie pojawi w takiej formie. Czyżby zmiana modelu biznesowego również wchodziła w grę?

Na stronie eFootball 2022 mogliśmy zawsze zobaczyć roadmapę przedstawiająca to, jak będzie rozwijany tytuł. Nie jest ona już dostępna i Konami ma wkrótce na nowo przedstawić plany na dodanie całej zawartości, której po prostu do dzisiaj nie ma.