Reklama
aplikuj.pl

Pixel Fold nie zaimponuje nam aparatem

Pixel Fold, Google Pixel 6, Google Pixel 6 Pro, Pixel 6 układ Tensor, układ Tensor, Pixel 6, Pixel 6 Pro

Pixel Fold to robocza nazwa składanego smartfona Google, której używamy z braku oficjalnego nazewnictwa. Dziś poznaliśmy kilka szczegółów dotyczących aparatów w tym urządzeniu.

Co wiemy o Pixel Fold?

Aktualnie nadal skupiamy się na niedawnej premierze serii Pixel 6 i możliwościach procesora Tensor. Za jakiś czas czeka nas jednak premiera nowego smartfona Google, tym razem będąca debiutem na rynku składanych modeli. Roboczo nazywamy to urządzenie Pixel Fold i coraz częściej jest on bohaterem przecieków.

Czytaj też: Gamingowe smartfony Asus ROG Phone 5s oraz ROG Phone 5s Pro wkraczają do Polski

Tym razem serwis 9to5Google rzucił trochę światła na kwestię aparatów. Dowiedzieliśmy się, że Google nie pójdzie drogą obraną przez nowego Pixela i zamiast czujnika Samsung GN1 50 Mpix cofnie się do tego, spotykanego w poprzedniej generacji swoich smartfonów. Pixel Fold ma być bowiem wyposażony w czujnik IMX363 o rozdzielczości 12,2 Mpix. Tutaj jednak warto zaznaczyć, że z informacji podanych przez serwis wynika, że z tego aparatu będzie można korzystać tylko wówczas, gdy smartfon będzie złożony. W Pixel 6 podany wyżej czujnik odpowiada za zdjęcia ultraszerokokątne, więc możliwe też, że i taką rolę będzie spełniał w Pixel Fold. Dowiedzieliśmy się też, że składany Google będzie również zawierał dwa aparaty IMX355 8 Mpix do użytku „wewnętrznego” i „zewnętrznego”.

Czytaj też: Żółty Poco M4 Pro 5G pozuje na nowym renderze

Wydaje się, że w Pixel Fold Google nie będzie stawiało na zdolności fotograficzne, podobnie zresztą jak jest to w przypadku Galaxy Z Fold3. Oczywiście spodziewać się można wielu fotograficznych funkcji, ale to raczej nie będzie priorytetem.