Reklama
aplikuj.pl

Instagram z płatnymi treściami? Ekskluzywne rzeczy tylko dla wybranych

instagram kids, zaprzestano badań nad Instagramem, badań nad Instagramem

Wygląda na to, że testy płatnych grup na Facebooku to tylko początek zmian. Teraz dowiedzieliśmy się bowiem, że na Instagramie mają pojawić się płatne treści w modelu subskrypcyjnym.

Serwisy społecznościowe wciąż rozszerzają swoją ofertę, choć nie zawsze w stronę, która podobałaby się zwykłym użytkownikom. Chodzi mianowicie o treści płatne, do których dostęp będą mieli tylko ci, którzy uiścili odpowiednią opłatę. Dopiero informowaliśmy Was o testach, które trwają na Facebooku, a już dowiadujemy się, że podobne rzeczy mają pojawić się też na Instagramie. Już w maju szef Instagrama, Adam Mosserip przyznał się w wywiadzie dla The Information, że przygląda się modelowi subskrypcyjnemu.

Czytaj też: Wyciekła specyfikacja Motoroli Edge 30 Ultra

zaprzestano badań nad Instagramem, badań nad Instagramem

Płatne subskrypcje na Instagramie

Minęło kilka miesięcy i temat powrócił. Serwis MacRumors, doniósł bowiem, że plany weszły w życie. Potwierdzają to też zrzuty ekranu udostępnione przez Alessandro Paluzziego (@alex193a), które zdradzają szczegóły subskrypcji. Wiemy, że osoba wpłacająca pieniądze dla danego twórcy zostanie uhonorowana specjalną odznaką członkowską, będzie mogła widzieć ekskluzywne relacje, transmisje i posty. Co ciekawe, takie Stories będą miały zablokowaną możliwość robienia zrzutów ekranu, by nikt postronny nie mógł ich zobaczyć.

Czytaj też: Caviar przygotował specjalny iPhone 13 Pro… z zębem T-Rexa!

Pomysł zapewne spodoba się twórcom, w końcu dostaną kolejną możliwość zarobku. Inaczej mogą sądzić użytkownicy, którzy do tej pory dostawali tego typu treści zupełnie za darmo. Kiedy funkcja trafi do Instagrama? Tego nie wiemy. Wygląda na to, ze na razie trwają testy, a dopiero po ich pomyślnym zakończeniu rozpocznie się wdrażanie płatnych subskrypcji.