Reklama
aplikuj.pl

Hyundai rozkręca biznes latających samochodów. Supernal rozwinie rynek eVTOL

Hyundai rozkręca biznes latających samochodów, Supernal rozwinie rynek eVTOL, Supernal, Supernal eVTOL

Czyżby elektryczne latające taksówki/samochody/wielkie drony (zależnie jak wolicie je nazywać) były przyszłością? Patrząc po niedawnym ruchu Hyundaia, na to właśnie się zapowiada, bo właśnie ten producent wydzielił ze swojej struktury odrębną, drugą firmę Supernal, która to zajmie się wyłącznie tą „nową” mobilnością powietrzną.

Należąca do Hyundai firma Supernal rozwinie rynek eVTOL, stawiając jeden z filarów dla przyszłości całej grupy

Czytaj też: Ktoś chętny na lot dronem? Jetson One to wyjątkowy konsumencki eVTOL

Supernal spodziewa się, że jego elektryczny samolot typu VTOL wejdzie do służby w 2028 roku, ale po tej firmie możemy oczekiwać nie tylko jednego produktu, a całej „rodziny elektrycznych statków powietrznych”. W ujęciu całej grupy Hyundai w grę wejdą nie tylko samoloty na sprzedaż, bo ogólną wizją jest stworzenie całego kompleksowego ekosystemu transportu multimodalnego, połączonego, skoordynowanego i dostępnego wyłącznie za pośrednictwem jednej aplikacji. To najpewniej coś w rodzaju zabezpieczenia przed nadchodzącą erą pojazdów autonomicznych, w której posiadanie samochodu zwłaszcza w miastach przestanie mieć sens.

Czytaj też: eVTOL Transwing sięgnął po nowy projekt i od razu zaczął zachwycać

Z biurami w m.in. Waszyngtonie i w całej Kalifornii, Supernal mocno angażuje się w prawną i polityczną stronę mobilności lotniczej w USA. Pracuje również nad kontrolą ruchu lotniczego, a w tym nie ma nic dziwnego, bo pierwszy samolot Supernal rozpocznie proces certyfikacji w 2024 roku, a cztery lata później odda swoje dzieło w ręce otwartego rynku. Ponoć już wtedy będzie całkowicie automatycznie latać między danymi lokacjami, a w tym pomoże Supernal zarówno firma HTWO (w myśl napędu na czele z wodorowym), jak i Boston Dynamics.