Reklama
aplikuj.pl

General Motors stworzy militarną wersję Hummer EV w formie eLRV dla Armii USA

Premiera SUVa Hummer EV 2024, Hummer EV 2024, Premiera SUVa Hummer EV

Dawniej wyłącznie spalinowy, a dziś już w pełni elektryczny. Powrót Hummer okazał się strzałem w dziesiątkę na coraz to szerszym rynku elektrycznych samochodów i wygląda na to, że przez swoje korzenie (i nie tylko), świat przyjmie z otwartymi rękami militarną wersję Hummer EV. Dziś poznaliśmy więcej szczegółów na ten temat, dzięki raportowi z CNBC.

Armia USA przy wyborze nowego eLRV sprawdzi m.in. militarną wersję Hummer EV

Czytaj też: Mały i elektryczny Nissan IMk wyszpiegowany w testach

To powszechnie znany fakt, że General Motors prowadzi rozmowy z armią amerykańską na temat budowy prototypu elektrycznego lekkiego pojazdu rozpoznawczego (eLRV) opartego na GMC Hummer EV. Jego prototyp jest planowany na 2022 rok i będzie zmodyfikowaną wersją konsumenckiego samochodu. Według CNBC, GM Defense planuje zmodyfikować ramę, silniki i akumulatory Ultium GMC Hummer EV, aby stworzyć eLRV, który spełnia oczekujące specyfikacje wojskowe.

Elektryczny Hummer SUV

Czytaj też: Niektóre modele BMW stracą funkcje ekranu dotykowego. Dlaczego?

Finalny prototyp prawdopodobnie nie będzie przypominał konsumenckiej wersji Hummera EV, kiedy to firma rozpocznie montaż prototypów Hummer eLRV do testów i oceny wojskowej w przyszłym roku. Nie oznacza to jednak, że Hummer w elektrycznej, nowoczesnej wersji wejdzie na służbę. GM jest jedną z 10 firm, które będą walczyć o przypodobanie się Wojsku USA, pragnącego odświeżyć flotę pojazdów z wykorzystaniem eLRV.