Reklama
aplikuj.pl

Modularne akumulatory Lyra od Xos, czyli nawet 800 km zasięgu dla samochodów

Modularne akumulatory Lyra od Xos, Modularne akumulatory Lyra, Xos Lyra, akumulatory Lyra Xos

Skupiająca się sferze elektryczności w transporcie firma Xos, Inc. ujawniła właśnie swoje najnowsze modularne akumulatory Lyra, mające zapewnić innym producentom łatwy i szybki dostęp do zaawansowanych form zasilania samochodów. Warto zaznaczyć, że to druga już generacja tego typu akumulatorów Xos.

Xos pokazał swoje nowe modularne akumulatory Lyra

Względem poprzedników seria Lyra charakteryzuje się 52% ulepszeniem grawimetrycznej gęstości energii i 45% ulepszeniem wolumetrycznej gęstości energii. Rezultatem jest bardziej kompaktowy i lżejszy pakiet, który zapewnia taką samą lub większą pojemność. W grę wchodzą dokładnie dwie wersje akumulatorów Lyra – Lyra 30 (29,4 kWh) oraz Lyra 60 (61,8 kWh), z czego każdy z nich jest wyposażony w recyrkulacyjne chłodzenie powietrzem i niezależny system zarządzania, co zapewnia modułowość i większą niezawodność.

Czytaj też: Mały i elektryczny Nissan IMk wyszpiegowany w testach

Po stronie ich możliwości w grę wchodzi kolejno 40 i 80 kilometrów zasięgu, jeśli idzie o jeden pakiet, ale spokojnie – te mają znaleźć się w m.in. modułowej platformie X-Platform z miejscem na 10 takich systemów. Dlatego też klienci mogą finalnie uzyskać zarówno 400, jak i 800 km zasięgu na jednym ładowaniu i co ważne, te akumulatory Lyra mają ten sam rozmiar i są wymienne. Zapewnia to klientom swobodę łączenia i dopasowywania systemów w celu osiągnięcia pożądanego zasięgu EV.

Czytaj też: Niektóre modele BMW stracą funkcje ekranu dotykowego. Dlaczego?

Co więcej, dzięki modułowej konstrukcji X-Platform, obecni klienci Xos jeżdżący z akumulatorami z serii pierwszej będą mogli z łatwością wymienić je na nową drugą generację systemów akumulatorowych. Czyżby tak miała wyglądać przyszłość BEV?