Reklama
aplikuj.pl

Tesla Model S Plaid stawiła czoła najszybszym spalinowym sedanom na jednym torze

Najwydajniejszy Model S Plaid+ Tesli odwołany, Model S Plaid+

Jeśli idzie o sedany, tor wyścigowy Big Willow w Kalifornii do tej pory najszybciej pokonał Jaguar XE SV Project 8 z czasem 89,59 sekundy. Ten czas pokonały nowe najszybsze na świecie sedany produkcyjne, dając okazję sprawdzenia, jak wypadnie najwydajniejsza Tesla na tle najnowszych sedanów spalinowych.

Kolejny rozdział walki starego z nowym. Elektryczna Tesla Model S Plaid zmierzyła się z dwoma spalinowymi sedanami z 2022 roku modelowego

Model S Plaid chełpi się swoim trzysilnikowym układem napędowym na wszystkie koła, który zapewnia 1020 koni mechanicznych mocy i 628 km zasięgu na jednym ładowaniu. Rozpędza się do setki w 2,1 sekundy, a maksymalnie dobija do 320 km/h. Nic więc dziwnego, że określono go mianem najszybszego samochodu na świecie, choć wielu nadal uważa, że są lepsze od spalinowych tylko na prostej i to w ramach jednorazowej próby przez przegrzewające się elementy.

Czytaj też: Mały i elektryczny Nissan IMk wyszpiegowany w testach

Czytaj też: Chiński elektryczny tir ujawniony. Homtruck ma wiele wspólnego z Geely

Powyższe nagranie udowadnia, że to kłamstwo. Oczywiście wiele zależy i tak od samego kierowcy, ale tym razem kierowca był tylko jeden. Niejaki Randy Pobst zasiadł tego samego dnia za sterami najnowszego BMW M5 CS 2022, Cadillaca CT5-V Blackwing i właśnie Modelu S Plaid Tesli. Wszystkie próby zakończyły się z czasem pobijającym poprzedniego rekordzistę i wynosiły:

  • Tesla Model S Plaid —1:27.78
  • Cadillac CT5-V Blackwing (6MT) — 1:28.07
  • BMW M5 CS — 1:28.76