Reklama
aplikuj.pl

Konkurencja nie śpi. Call of Duty Vanguard bezpłatne na kilka dni

call of duty vanguard

Call of Duty Vanguard nie zaliczyło najlepszego startu. Sytuację gry skomplikowała do tego niespodziewana premiera trybu sieciowego Halo Infinite. Activision udostępni swoją grę za darmo.

Ciężki los Call of Duty Vanguard

Call of Duty Vanguard już w momencie premiery napotykało masę problemów. Tytuł miał nawet nie wyrobić się w czasie i być może otrzymalibyśmy pierwszy rok bez Call of Duty. Activision zaciągnęło jednak do pracy wszystkie zespoły oprócz Infinity Ward (które jednak też jest ostatecznie wymienione w napisach końcowych) i udało się dostarczyć tegoroczną odsłonę.

Czy Call of Duty Vanguard to dobra gra? Sam jak co roku skupiłem się na trybie fabularnym, ponieważ cenię sobie te pełne akcji pięć godzin zabawy w wysokobudżetowej przygodzie. Przyznam, że o ile początek był przeciętny, to im dalej w las tym było lepiej, a zakończenie pozostawiło mi wielką ochotę na dalszy ciąg przygód.

Call of Duty to jednak też tryb sieciowy i tutaj jest sporo narzekań na mało zmian, brak unikalnych rozwiązań, a całość jeszcze psuje tylko tryb zombie, który został pozbawiony wielu elementów, a do tego oferuje zaledwie początek przygody.

Czytaj też: Battlefield 2042 na konsolach – najlepszy na PS5

Efekt takiej jakości? Nie mamy danych ze wszystkich rynków, ale wiadomo już, że Call of Duty Vanguard w Wielkiej Brytanii w stosunku do Call of Duty Black Ops Cold War zaliczyło sprzedaż o 26 procent niższą w przypadku pudełkowego wydania oraz o 44 procent niższą w przypadku wersji cyfrowej gry.

To jednak nie koniec problemów Call of Duty Vanguard, ponieważ 19 listopada (a niektórzy grają już dziś!) nastąpi premiera Battlefield 2042. Choć produkcja DICE również ma swoje… problemy, to jednak stanowi zagrożenie.

Największym problemem zdaje się jednak być to, że na rynku nagle pojawił się kolejny konkurent. Microsoft w związku z 20-leciem marki Xbox zrobił graczom niespodziankę i udostępnił betę trybu sieciowego Halo Infinite. Na rynku strzelanek sieciowych mamy nagle spory tłok!

Call of Duty Vanguard za darmo

Reakcja Activision na konkurencję ze strony Halo Infinite i Battlefield 2042? Wydawca prawdopodobnie zamierza zorganizować darmowy okres, w którym będziemy mogli bezpłatnie ogrywać tryb sieciowy Call of Duty Vanguard.

Czytaj też: Rockstar przeprasza za GTA The Trilogy, a gracze naprawiają grę

Dlaczego „prawdopodobnie”? Informacja jeszcze nie została oficjalnie ogłoszona i w wyniku błędu wyświetliła się jednemu z graczy w samej grze. Jeśli informacja się potwierdzi, to w Call of Duty Vanguard będziemy mogli grać za darmo od 18 do 22 listopada.